Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Riello
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2019-10-23  |  Ostatnia aktualizacja: 2019-10-23
Czy panele fotowoltaiczne może mieć każdy - przewodnik
Czy panele fotowoltaiczne może mieć każdy - przewodnik

Panele fotowoltaiczne coraz częściej można zauważyć na dachach polskich domów. Mimo wysokiej ceny zakupu i instalacji bardzo wielu z nas zdecydowało się na zamianę źródła prądu na odnawialne. Również się nad tym zastanawiasz? Jeśli tak, to świetnie się składa, ponieważ Polska planuje zwiększyć zużycie odnawialnych źródeł energii, a my, jako mieszkańcy, powinniśmy w tym pomóc. Przedstawiamy nasz przewodnik – czy panele fotowoltaiczne może mieć każdy?

 

Panele fotowoltaiczne opłacalność

W poszukiwaniu sprzedawcy, który zamiast wychwalać swoje produkty, przedstawi nam realne wady i zalety, ciężko jest spotkać się z rzetelnymi i, przede wszystkim, obiektywnymi informacjami. Dlatego też z pomocą przychodzi strona internetowa: https://fotowoltaikaonline.pl/kalkulator, na której po wypełnieniu ankiety ukaże się raport, przedstawiający najważniejsze liczy: koszt inwestycji, przewidywany czas zwrotu oraz roczne oszczędności, które osiągniemy dzięki panelom słonecznym. Uzyskasz również oferty ponad 150 marek, również tych najlepszych, jak LG Solar. Fotowoltaika kalkulator – z tego narzędzia musisz skorzystać przed zakupem paneli!

Komu fotowoltaika pozwoli zaoszczędzić?

Panele słoneczne, jak sama nazwa wskazuje, do spełniania swoich zadań potrzebują promieni słonecznych. Oznacza to, że działają również zimą - ujemna temperatura nie ma negatywnego wpływu na produkcję energii. Zatrzymać ją może jedynie brak słońca, czyli noc, mocne zachmurzenie, gęsta mgła lub zaśnieżona powierzchnia paneli. Najbardziej wydajna praca odbywa się, gdy instalacja położona jest od południowej strony dachu, ponieważ tam słońca jest zawsze najwięcej.

Obniżona produkcja prądu będzie miała miejsce w domach, w których na południowej części dachu lub działki (panele można instalować również na gruncie) nie da się nic zamontować lub jest ona zasłonięta, np. Przez wysokie drzewa. Fotowoltaika może się okazać mniej korzystna również w regionach o dużym i bardzo częstym, całorocznym zachmurzeniu.

Miejsce to nie problem!

Obserwując dachy, zauważyć można różnorodną liczbę paneli i domyślamy się, że im ich więcej, tym więcej prądu produkują. Idealna instalacja fotowoltaiczna powinna pokryć roczne zapotrzebowanie na energię, najlepiej z nadwyżką na kolejne lata. Średnie zużycie rodziny w ciągu roku to ok. 3500-4500 kWh, natomiast jeden, niezbyt drogi panel wytwarza ok. 270 kWh. To oznacza, że potrzebujemy min. 15 paneli i jednocześnie około 25 metrów powierzchni dachu.

Jeśli nie dysponujemy taką przestrzenią, możemy kupić panele wysokowydajne, których produkcja prądu jest wyższa, a co za tym idzie, ich cena również. Warto pamiętać o dofinansowaniach z gmin, programach oferujących dotacje oraz ulgach inwestycyjnych na termomodernizację domów. To wszystko pozwoli na jeszcze szybszy zwrot z inwestycji w fotowoltaikę.

Panele fotowoltaiczne może sobie zamontować każdy, o ile w ich miejsce dochodzą promienie słoneczne. To tak naprawdę jedyne ograniczenie. Instalacja opłaci się nie tylko w domach prywatnych, ale też w przedsiębiorstwach, fabrykach i w gospodarstwach rolniczych.

 

Kategoria komunikatu:

Porady i ciekawostki branżowe

Źródło:
fotowoltaikaonline.pl
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.