Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2021-05-14
Hurtownia fotowoltaiczna – dlaczego warto korzystać?

Instalacja fotowoltaiczna to rozwiązanie, po które sięga coraz więcej osób. Jak pokazują statystyki, każdego miesiąca panele fotowoltaiczne trafiają nawet na kilkanaście tysięcy dachów. Jednym z miejsc, gdzie można wyposażyć się w komponenty niezbędne do budowy takiej „minielektrowni" jest hurtownia fotowoltaiczna. Zobacz, dlaczego warto skorzystać z jej usług.

Oferta dostępna również dla klientów detalicznych

Chociaż mogłoby się wydawać, że hurtownia sprzedaje komponenty instalacji fotowoltaicznych wyłącznie dystrybutorom lub dużym firmom montażowym, w rzeczywistości jest inaczej. Istnieje wiele punktów tego typu, które sprzedają panele fotowoltaiczne i inne elementy również w ilościach detalicznych. Jednym z nich jest hurtownia MUNO. Bez problemu można się więc tam zgłosić, planując montaż instalacji fotowoltaicznej na własne potrzeby.

Otrzymasz wsparcie techniczne przy doborze komponentów instalacji

Klienci, którzy decydują się na instalację fotowoltaiczną, coraz częściej nie pozostawiają doboru komponentów w rękach firmy montażowej. Aktywnie uczestniczą w tym procesie lub po prostu decydują się na samodzielny zakup elementów tworzących instalacje fotowoltaiczne.

Nie ma w tym nic złego – pod warunkiem, że w procesie wyboru towarzyszą Ci doświadczeni specjaliści, którzy wiedzą, co wziąć pod uwagę dopasowując odpowiednie panele, inwerter czy dodatkowe komponenty. Ekspertów znajdziesz w hurtowni wyspecjalizowanej właśnie w sprzedaży fotowoltaiki.

Mogą Ci oni pomóc:
• sprawdzić, czy oszacowana moc instalacji fotowoltaicznej dla Twojego domu lub firmy jest poprawna,
• dopasować odpowiednie komponenty – tak, aby były ze sobą kompatybilne i zapewniły produkcję energii elektrycznej na odpowiednim poziomie.

Zyskasz dostęp do markowych komponentów umożliwiających montaż paneli fotowoltaicznych

Wyspecjalizowane hurtownie współpracują ze sprawdzonymi producentami urządzeń niezbędnych do montażu instalacji fotowoltaicznej. Oferują wyłącznie bezpieczne i wydajne komponenty pozwalające na pozyskiwanie darmowej energii ze słońca – z odpowiednimi gwarancjami i wsparciem serwisowym. Masz zatem pewność, że nawet jeśli okaże się, że fotowoltaika nie działa zgodnie z oczekiwaniami, uzyskasz szybką pomoc.

Otrzymasz pomoc z montażem instalacji

Chociaż hurtownie koncentrują się na działalności dystrybucyjnej i doradczej, często współpracują z zaufanymi instalatorami. Dlatego możesz tu liczyć na pomoc w znalezieniu fachowców, którzy zajmą się instalacją fotowoltaiczną w aspekcie montażu.

Dlaczego to takie ważne? Z uwagi na to, że coraz więcej osób chce obniżać rachunki za prąd z sieci energetycznej, na rynku pojawiło się wiele ekip instalacyjnych. Rekomendacja fachowców z hurtowni może Ci pomóc w podjęciu współpracy z takim zespołem, który wykona instalację rzetelnie, zgodnie z obowiązującymi normami i w dobrej cenie.

Zakupisz wszystkie komponenty w jednym miejscu

Współpraca z hurtownią, której specjalnością jest fotowoltaika, oznacza, że nie musisz kupować poszczególnych komponentów od różnych dystrybutorów. W ramach współpracy z firmą o takim profilu możesz zamówić wszystko, co niezbędne, aby zacząć produkować darmową energię elektryczną, począwszy od paneli, przez inwerter, aż po konektory, stelaż na moduły czy elementy zabezpieczające fotowoltaikę i monitorujące. To pozwala zaoszczędzić sporo czasu i nerwów oraz daje pewność kompatybilności komponentów.

Możesz liczyć na lepsze ceny instalacji fotowoltaicznych

Chociaż fotowoltaika przynosi przede wszystkim długofalowe korzyści, w postaci rachunków za prąd niższych nawet o 90%, można zaoszczędzić już na starcie. Ceny komponentów, które pozwalają eksploatować odnawialne źródła energii, są dość wysokie. Dlatego nawet niewielkie różnice w cenie mogą przynieść oszczędności.

O ile dokładnie może spaść cena w przypadku Twojej instalacji? Wiele zależy od zużycia energii w Twoim gospodarstwie domowym czy firmie, a co za tym idzie – od mocy instalacji. Im więcej kWh energii elektrycznej jest potrzebnych, tym wyższe koszty fotowoltaiki. Dlatego zakup komponentów dobrej jakości w cenie niższej o kilka-kilkanaście procent może zrobić sporą różnicę.

Nie przepłacaj za fotowoltaikę – wyposaż się w sprawdzonej hurtowni

Chcesz wyposażyć dom lub firmę w system PV? Fotowoltaika może kosztować Cię mniej niż myślisz. Dobierz komponenty wspólnie z ekspertami MUNO i obniż nie tylko rachunki za prąd, ale i początkowy wydatek na instalację.

Autor:
MUNO
Źródło:
Linkhouse