Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Riello
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2020-08-11
Jak wygląda montaż paneli fotowoltaicznych?

Obecnie coraz większą popularnością cieszą się ekologiczne rozwiązania, które dotyczą nie tylko produkowania mniejszej ilości śmieci, ale również zmian związanych z pozyskiwaniem energii. Firmy oferujące systemy montażowe do paneli fotowoltaicznych wiedzą, jak poprawnie je zamontować i co zrobić w przypadku wystąpienia komplikacji. Klienci często zastanawiają się, na co zwrócić uwagę przy wyborze firmy zajmującej się montażem modułów solarnych i jak przebiega cały proces ich mocowania. O czym trzeba wiedzieć?

Panele słoneczne

Panele fotowoltaiczne to rozwiązanie dla osób ceniących sobie ekologię i oszczędność finansową. Konstrukcje te są zorganizowanymi systemami, które czerpią energię słoneczną i przekształcają ją w energię elektryczną. Dedykowane firmy oferują zwykle konstrukcje fotowoltaiczne na dachy płaskie i dachy skośne dostosowane do rodzaju domu klienta. Warto wybrać firmę, która oferuje systemy montażowe do paneli fotowoltaicznych wyposażone w konstrukcje wsporne, które odpowiadają za odpowiedni kąt nachylenia.

Montaż paneli fotowoltaicznych - jak to wygląda?

Montowanie paneli solarnych należy zacząć od wybrania najlepszego miejsca, co zapewnia optymalne efekty pozyskiwania energii. Zatem skąd wiedzieć, że wybrana przestrzeń jest odpowiednia pod systemy montażowe do paneli fotowoltaicznych?

  1. Dane miejsce powinno być doskonale doświetlone - zalecamy wybranie przestrzeni, wokół której nie rosną drzewa, nie stoją latarnie i inne przedmioty utrudniające dostęp światła.
  2. Doskonały przepływ powietrza - zaleca się wybranie przewiewnego miejsca, które zapewni panelom solarnym odpowiednią temperaturę - nie za wysoką i nie za niską.
  3. Odpowiedni kąt nachylenia - warto zadbać o to, by wykwalifikowani pracownicy danej firmy pobrali wymiary i parametry, gwarantując optymalizację efektów.

Etapy montażu systemów montażowych paneli fotowoltaicznych obejmują wybór miejsca, dobranie elementów montażowych lub gotowych konstrukcji, montaż i ostateczne skontrolowanie instalacji. Ważne jest, by nie pomijać żadnego z tych etapów, aby cieszyć się ekonomiczną i ekologiczną energią słoneczną.

Standardowe instalacje solarne montowane są w ciągu jednego dnia - pod warunkiem, że projekt montażu został prawidłowo przygotowany. Natomiast realizacja rozbudowanych modułów fotowoltaicznych zajmuje kilka dni - w zależności od powierzchni dachu/terenu i stopnia zaawansowania inwestycji. Czas realizacji powinien być omówiony ze specjalistami, którzy nie tylko przedstawią ofertę systemów montażowych do paneli fotowoltaicznych, ale również przygotują harmonogram pracy i wprowadzą klienta w poszczególne etapy montażu.

Wybór odpowiedniej firmy

Znalezienie firmy, która oferuje system montażowy do paneli fotowoltaicznych (https://plant-tech.pl/) powinno zacząć się od badań rynku - przejrzeniu ofert, sprawdzeniu konkurencji, skontaktowaniu się z przedstawicielem. Na Śląsku godnym polecenia liderem w branży paneli solarnych jest firma Plant.tech, która od lat zbiera doskonałe referencje i stale podnosi swoje kwalifikacje. Pamiętaj, że zakup najlepszej jakości systemów montażowych do paneli fotowoltaicznych gwarantuje maksymalizację efektów w pozyskiwaniu energii słonecznej.

Autor:
Plant.tech
Źródło:
Obecnie coraz większą popularnością cieszą się ekologiczne rozwiązania, które dotyczą nie tylko prod