Powrót do listy komunikatów Dodano: 2019-03-19   |  Ostatnia aktualizacja: 2019-03-19
Maszyny do obróbki blachy
Maszyny do obróbki blachy

Blacha stalowa to materiał bardzo szeroko wykorzystywany w gospodarce. Wyróżnić można wiele rodzajów blach, które stosuje się chociażby przy pokryciach dachowych, czy też różnego rodzaju okuciach.

Aby jednak mogła ona spełniać swoje zadania w sposób jak najbardziej efektywny, a także efektowny, przed użyciem jest poddawana profesjonalnej obróbce. W odpowiednim dostosowaniu blachy pomagają rożnego rodzaju maszyny, zarówno ręczne, jak i automatyczne, które nadają jej właściwy kształt, wielkość oraz pozwalają na wykonanie wszelkich estetycznych dodatków. Jakie maszyny na to pozwalają i co je charakteryzuje?

 

Profesjonalne przygotowanie blachy - maszyny do obróbki

Pierwszym typem podstawowych maszyn używanych do obróbki blachy są różnego rodzaju prasy krawędziowe (zobacz na Polsver.pl), czyli tzw. krawędziarki. Jak sama nazwa wskazuje służą one do modelowania krawędzi blachy poprzez jej gięcie. Dokonują tego za pomocą belki gnącej i odpowiednio ustawionych siłowników. Zamontowane są one w sztywnych korpusach, oprócz których w budowie takiego urządzenia mogą znaleźć się inne rozbudowane komponenty mechaniczne, elektryczne, a także system hydrauliczny. Inny sprzęt o podobnym zastosowaniu to zaginarka, dzięki której także możliwe jest zaginanie blachy. Skonstruowana jest jednak w taki sposób, aby stwarzać możliwości korekty już zagiętych części. Oprócz wymienionych trzeba wspomnieć oczywiście o niezbędnych tokarkach oraz maszynach do rozkroju blach. Współcześnie każde z tych urządzeń może istnieć zarówno jako maszyna ręczna i automatyczna. Z racji na rozwój technologii coraz częściej odchodzi się jednak od tradycyjnego sterowania ręcznego, na rzecz sterowania numerycznego. Stąd też coraz powszechniej wykorzystywane są maszyny CNC, które po wprowadzeniu do komputera niezbędnych danych, same wykonują powierzone im zadania. Pozwala to nie tylko na zaoszczędzenie sporej ilości czasu, ale również na dużo dokładniejsze wykonanie projektu. Badania wykazały bowiem, że komputer jest w stanie zaginać, wycinać, czy też modelować blachy zdecydowanie precyzyjniej, niż człowiek na tym samym stanowisku pracy. Innowacje technologiczne stwarzają więc ogromne możliwości w kwestii profesjonalnej preparacji blachy, co opowiada na dzisiejsze potrzeby i wymagania jakościowe rynku.

Kategoria komunikatu:

Porady i ciekawostki branżowe

Źródło:
polsver.pl
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.