Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2024-02-08
Całkowita zawartość substancji stałych w ściekach – wyznaczanie zawartości wilgoci

Precyzyjne oznaczanie całkowitej zawartości substancji stałych w ściekach jest kluczowym czynnikiem

W celu optymalnego monitorowania wydajności operacyjnej oczyszczalni ścieków należy mierzyć całkowitą zawartość substancji stałych w ściekach.
Całkowita zawartość substancji stałych w ściekach odzwierciedla warunki w zbiornikach, określa optymalne dawkowanie polimeru do odwadniania oraz jest istotna dla transportu ciężarowego i fakturowania biologicznych substancji stałych.

W tej nocie aplikacyjnej przedstawiono szybkie oznaczanie całkowitej zawartości substancji stałych w oczyszczalniach ścieków za pomocą wagosuszarki METTLER TOLEDO HC103:

  • Szybkie oznaczanie całkowitej zawartości substancji stałych i całkowitej zawartości zawiesin substancji stałych w oczyszczalniach ścieków
  • Wagosuszarka HC103 – optymalne odwadnianie przerobionego szlamu
  • Jak korzystać z wagosuszarki HC103 do szybkiego i łatwego oznaczania zawartości wilgoci
  • Metody oznaczania całkowitej zawartości substancji stałych i całkowitej zawartości zawiesin substancji stałych w szlamach

 

Wprowadzenie

Dokładna znajomość aktualnej ilości ciał stałych (TS) jest kluczowym czynnikiem wpływającym na wydajność operacyjną oczyszczalni ścieków. Całkowita zawartość substancji stałych w ściekach odzwierciedla warunki w zbiornikach, określa optymalne dawkowanie polimeru do odwadniania oraz jest istotna dla transportu ciężarowego i fakturowania biologicznych substancji stałych.

Szybkie oznaczanie całkowitej zawartości substancji stałych i całkowitej zawartości zawiesin substancji stałych w oczyszczalniach ścieków

Typowe punkty pomiaru całkowitej zawartości substancji stałych ( całkowitej zawartości zawiesin substancji stałych, TSS) w oczyszczalniach ścieków to szlam z osadnika wstępnego (1), szlam czynny (2), szlam przerobiony (3) i szlam odwodniony (4).

 

cq5dam.web.12f80.1280.png

 

 

Wagosuszarka HC103 – optymalne odwadnianie przerobionego szlamu

Zagęszczanie i usuwanie szlamu ma duży wpływ na koszty w oczyszczalniach ścieków. Optymalne dawkowanie polimeru oraz dokładna regulacja i kontrola urządzeń odwadniających (np. prasy taśmowej, wirówki) ma kluczowe znaczenie dla oszczędnej eksploatacji.

Jak korzystać z wagosuszarki HC103 do szybkiego i łatwego oznaczania całkowitej zawartości substancji stałych

Na przykładzie odwodnionego szlamu wykazaliśmy, jak łatwo i szybko można uzyskać wyniki dla próbki. Korelacja wyników wagosuszarki z wynikami metody z użyciem suszarki wykazuje, że wagosuszarki HC103 zapewniają dobrą powtarzalność i efekty zgodne z wynikami uzyskanymi za pomocą oficjalnej metody z użyciem suszarki.

Metody oznaczania całkowitej zawartości substancji stałych w szlamach oraz całkowitej zawartości zawiesin substancji stałych

Skorzystaj z naszych metod oraz wskazówek i porad dotyczących oznaczania całkowitej zawartości substancji stałych w ściekach lub całkowitej zawartości zawiesin substancji stałych. Metody te są stosowane do różnych szlamów, takich jak czynny, przerobiony, odwodniony i szlam z osadnika wstępnego.

Odwiedź stronę METTLER TOLEDO i pobierz notę aplikacyjną.

Czytaj także