Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2019-03-21
Przewaga maszyn Prima Power nad maszynami konkurencji

Brak przestojów i konserwacji, większa elastyczność, produktywność i efektywność – to tylko kilka elementów, którymi powinny wyróżniać się nowoczesne i innowacyjne maszyny. W obliczu intensywnie zmieniających się oczekiwań użytkowników, producenci stoją przed niełatwym zadaniem sprostania zaawansowanym potrzebom produkcyjnym. Jednym z nich jest włoska firma Prima Power.

Prima Power to producent innowacyjnych maszyn, urządzeń i systemów od obróbki blach. Oferta marki obejmuje obróbkę laserową, wykrawanie, cięcie gilotyną kątową, gięcie, automatykę oraz oprogramowanie. Prima Power dostarcza swoja rozwiązania do wielu sektorów przemysłowych m.in. lotnictwa, kosmonautyki, budownictwa, rolnictwa czy branży sprzętów AGD.

Zaawansowane technologie

Opracowywanie innowacyjnych technologii pozwala Prima Power tworzyć nowoczesne maszyny, które zwiększają wydajność zakładu produkcyjnego. Wiodącą technologią firmy od wielu lat stanowi cięcie laserowe. Pozwala ono na obróbkę materiałów o różnych grubościach, w wyniku czego uzyskuje się dowolne kształty detali. Główną zaletą tej metody jest niezwykle precyzyjna obróbka, zwłaszcza w zakresie wąskich tolerancji wymiarowych. A wszystko to dzięki zastosowaniu ramy z syntetycznego granitu w urządzeniach Prima Power. Redukuje ona drgania, a co więcej likwiduje wpływ temperatury na dokładność obróbki i precyzje maszyny. Z kolei redukcja drgań wpływa na zwiększenie dynamiki maszyny, co oznacza wysokie wartości przyspieszenia głowicy podczas jej przemieszczania, bez negatywnego wpływu na wymiary detalu, który użytkownik wycina. Niezwykła precyzja tej technologii gwarantuje najlepszą jakość krawędzi, wśród wszystkich dostępnych metod.

Maszyna laserowa do cięcia metalu Rapido

Maszyna laserowa do cięcia metalu Rapido

 

Szeroki wybór rozwiązań

Prima Power od ponad 40 lat opracowuje innowacyjne rozwiązania, w celu poprawienia konkurencyjności zakładów produkcyjnych. Przez ten czas stworzyła rozbudowaną gamę maszyn do różnych zastosowań. Każde rozwiązanie zostało skategoryzowane w konkretną serię. Linia THE LASER obejmuje zaawansowane maszyny laserowe, zapewniające precyzyjną obróbkę różnych materiałów w wybranym zakresie. THE BEND to zespół innowacyjnych urządzeń do gięcia, o szerokim zakresie automatyzacji. Mogą one zostać wyposażone w nowoczesne systemy transportu detali. Seria THE PRESS z kolei wyposażona jest w szybkie i wydajne serwo-elektryczne prasy krawędziowe. Wykrawarki serwo-elektryczne o wszechstronnym zastosowaniu należą z kolei do serii THE PUNCH. Kombinowane urządzenia, na przykład połączenie wykrawarki z funkcją cięcia laserowego, wykorzystującą technologię serwo-elektryczną są częścią linii the COMBI, zaś wykrawarka zintegrowana z gilotyną kątową to reprezentant linii THE SHEAR.

Przyjazne dla środowiska

Od lat rozwojowi technologicznemu urządzeń Prima Power przyświeca idea Green Means. Zakłada ona wyższą sprawność energetyczną maszyn, dłuższą żywotność ich komponentów, w połączeniu z maksymalnym ograniczeniem emisji trujących gazów. Firma w ten sposób redukuje zanieczyszczenia w trakcie procesu produkcyjnego, oszczędza energię, a tym samym koszty wytwarzania. A to wszystko w zgodzie ze środowiskiem naturalnym, który stanowi jedną z kluczowych wartości działalności firmy.

Źródło:
laserfiber.tech

Czytaj także