Wydarzenie rozpoczęło się 6 listopada. Konferencja przebiegała pod hasłem: „Optymalizacja jednostek energetycznych pod względem ekologizacji spalin – doświadczenia z budowy, implementacji i eksploatacji nowych technologii, nowe wyzwania i ich rozwiązania w odniesieniu do przyszłych limitów emisyjnych". Wydarzenie miało miejsce w Ostravicy, malowniczo położonej miejscowości niedaleko miasta Frydek-Mistek.
Tematem spotkania była optymalizacja urządzeń energetycznych i instalacji ochrony środowiska. Była to druga edycja konferencji zorganizowanej przez RAFAKO S.A. i firmę ENVIRMINE- ENERGO a.s, która jest czeskim partnerem raciborskiej spółki.
Firmy współpracowały przy budowie instalacji odsiarczania spalin kotłów w Elektrowni Třebovice, należącej do spółki Dalkia ČR a.s. Przypomnijmy, że była to pierwsza, zrealizowana poza Polską, instalacja odsiarczania metodą półsuchą oparta o technologię RAFAKO S.A. W zakres prac wchodzą też elektrofiltry, produkowane przez oddział RAFAKO w Pszczynie.
- W ubiegłym roku konferencja skupiła najważniejszych przedstawicieli branży, czyli reprezentantów polskich i czeskich firm oraz naukowców. W tegorocznej edycji uczestniczyło już przeszło dwa razy więcej osób - podkreśla Piotr Karaś, Dyrektor Biura Marketingu w RAFAKO S.A.
W gronie autorów referatów reprezentujących RAFAKO S.A. byli: Paulina Małkiewicz, Iwona Śpiewak, Jerzy Mazurek, Tomasz Skoczowski, Zbigniew Hachlowski, Piotr Knura, Jarosław Karkocha.
Prelekcje przedstawicieli raciborskiej firmy dotyczyły m.in.: instalacji odsiarczania spalin w Elektrowni Skawina, realizacji instalacji mokrego odsiarczania spalin w elektrociepłowniach grupy EDF w Polsce, a także modernizacji instalacji odsiarczania spalin w El. Bełchatów. Pracownicy RAFAKO zaprezentowali także informacje na temat instalacji katalitycznego odazotowania spalin w El. Połaniec. - Przedstawiliśmy właściwie wszystkie nasze technologie oczyszczania spalin - mówi Dyrektor Marketingu w RAFAKO.
- Uważamy, że konferencja spełniła swoje zadanie. Uczestniczyli w niej wszyscy kluczowi klienci z Czech, czyli przede wszystkim przedstawiciele firm CEZ a.s i oraz Dalkia ČR a.s. - dwóch wiodących w tym kraju koncernów energetycznych - dodaje P. Karaś. U naszych południowych sąsiadów funkcjonuje sporo obiektów energetycznych, a także elektrowni i elektrociepłowni, w których muszą być budowane instalacje odsiarczania. Pełen sukces pierwszego wspólnego projektu RAFAKO i ENVIRMINE-ENERGO w Trebovicy (klient nie miał żadnych zastrzeżeń do realizacji, zarówno w kwestiach technicznych, jak i odnośnie terminu) znacząco przyczynił się do zdobycia przez RAFAKO kolejnych zleceń w Czechach.
- Konferencji branżowych z zakresu szeroko pojętej branży energetycznej jest sporo, ale cieszą się nie tylko niesłabnącą, co wręcz rosnącą frekwencją uczestników. Świadczy to o tym, że są potrzebne. Mimo, że trzeba za nie płacić, przedstawiciele firm biorą w nich udział, bo to sposób, aby w jednym miejscu spotkać się ze wszystkimi reprezentantami sektora i dyskutować o istotnych zagadnieniach – przekonuje przedstawiciel RAFAKO. - Dzięki takim konferencjom w przyjaznej atmosferze i na neutralnym gruncie można przeprowadzić bardzo rzeczowe rozmowy nie tylko techniczne, ale też biznesowe. Branża energetyczna to jedna wielka rodzina, jednak na co dzień nie sposób odwiedzić każdą firmę z osobna. Konferencje pozwalają spotkać się i porozmawiać nawet z naszymi konkurentami. Dają szansę zaprezentowania swojej oferty także mniejszym firmom i przebicia się z nią do potencjalnych klientów.
My w ten sposób możemy przyjrzeć się też potencjalnym podwykonawcom. Kontakty nawiązane podczas branżowych wydarzeń zdecydowanie ułatwiają późniejszą współpracę, bo przede wszystkim ułatwia jej nawiązanie – podsumowuje Piotr Karaś.
(gz)
Kategoria komunikatu:
Z życia firmy
- Źródło:
- adventure media

Czytaj także
-
Instalacja mokrego odsiarczania spalin w EL Rybnik
Rozmowa z Antonim Korusem - kierownikiem projektu budowy IMOS w Elektrowni „Rybnik” SA 14 sierpnia br. nastąpiło oddanie do eksploatacji...
-
Co to jest audyt energetyczny i kiedy przyda się firmie?
autor: 1st footage Zagadnienie audytów energetycznych to w ostatnich latach gorący temat – i to z kilku powodów. Dlatego też warto wiedzi
-
-
-
-
-
Zabezpieczenie BHP na pracy montera - co musisz wiedzieć?
www.automatyka.pl