Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Riello
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2019-12-10  |  Ostatnia aktualizacja: 2019-12-10
ECO z własnym prądem
Elementy instalacji w Strzelcach Opolskich
Elementy instalacji w Strzelcach Opolskich

W ECO powstają obecnie trzy instalacje fotowoltaiczne: w Opolu, Kluczborku i Strzelcach Opolskich. Każda z nich ma moc około 24 kW. Moc układów w Kluczborku i Strzelcach Opolskich została dobrana tak, aby pokryć zapotrzebowanie tych zakładów na energię elektryczną w okresie letnim. Szacunki zostały dokonane w oparciu o dotychczasowe zapotrzebowanie na moc. Instalacja powstająca w Opolu również będzie miała moc około 24 kW, jednak pokryje tylko część potrzeb opolskiej siedziby ECO i zlokalizowanej tu elektrociepłowni, bo zapotrzebowanie to znacząco różni się od potrzeb zakładów lokalnych.

- Budowa instalacji fotowoltaicznych w ECO ma charakter pilotażowy, ale nie przełomowy – mówi Mirosław Romanowicz członek zarządu ds. operacyjnych ECO - nie ma tu mowy o pełnym zaspokojeniu potrzeb w zakresie energii elektrycznej, bo cel realizacji tych projektów jest dużo bardziej dalekosiężny. Budując te instalacje budujemy równocześnie kapitał kompetencyjny.

Powstające układy to poligon doświadczalny dla inżynierów z Grupy Kapitałowej ECO, bowiem zostały zaprojektowane właśnie w ECO. Budowy w Strzelcach Opolskich i Kluczborku są realizowane przez zatrudnionych lokalnie pracowników ECO. I choć w Opolu inwestycję zrealizuje firma zewnętrzna, to w przyszłości pracownicy techniczni z Grupy będą zajmować się serwisowaniem i obsługą wszystkich instalacji. To spora porcja nowych umiejętności dla opolskich ciepłowników.

- Inwestycja w rozwój naszych pracowników to najlepszy kapitał do dalszego rozwoju Grupy Kapitałowej ECO – dodaje Mirosław Romanowicz - to inwestycja przynosząca największe zyski, choć nie można na nią patrzeć wyłącznie przez pryzmat przepływów finansowych.

Realizacja trzech systemów ogniw fotowoltaicznych wpłynie na zmniejszenie emisji dwutlenku węgla o ponad 59 ton w skali roku.

- Rynek ciepła w Polsce ewoluuje nieustannie – mówi Mirosław Romanowicz - zmieniają się technologie, ale też priorytety klientów. Od kilku lat przy wyborze ogrzewania brane jest pod uwagę obciążenie środowiska związane z jego wytworzeniem, a kryterium związane z ekologią znacząco zyskuje na wartości w porównaniu do kryterium związanego z ceną.

Inwestycje zostaną oddane do użytku z końcem 2019 roku.

(gz)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
Energetyka Cieplna Opolszczyzny S.A.
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :