Powrót do listy komunikatów Dodano: 2019-05-28   |  Ostatnia aktualizacja: 2019-05-28
Czy dostawcy gazu mają rację, twierdząc, że gaz jest bezpieczny?

Jeśli obecnie jesteście na etapie budowanie domu, albo zastanawiacie się nad tym, czy zmienić dostawcę energii, aby płacić mniej za prąd i jakie ogrzewanie domu wybrać. Obecnie gaz ziemny to w Polsce popularny i często wybierany sposób na ogrzanie domu. Niektórzy twierdzą, że gotowanie na kuchence gazowej jest dużo wygodniejsze niż na elektrycznej. Z wyborem gazu łączy się jednak sporo pytań i niepewności. Przede wszystkim obawiamy się tego, czy dostawcy gazu nie podniosą nagle cen i czy instalacja będzie bezpieczna. W tym artykule postaramy się przybliżyć kilka kwestii związanych z błękitną energią, aby przekonać Was do jej zastosowania.

Czym jest gaz ziemny?

Jest to rodzaj paliwa pochodzenia naturalnego. Dostawcy gazu często wspominają o tym, że gaz ten sam z siebie nie ma żadnego zapachu. Charakterystyczną woń zyskuje dopiero podczas procesu nawaniania (inaczej – przewaniania). Służy on temu, aby zwiększyć nasze bezpieczeństwo. Ponadto warto napisać o tym, że gaz należy do jednych z bardziej “zielonych” paliw. Ponieważ nie zanieczyszcza tak środowiska nie stanowi dla niego aż takiego zagrożenia jak np. węgiel.

Jakie zalety wymieniają dostawcy gazu?

Dostawcy gazu przede wszystkim wysuwają argument o niższych opłatach. Rzeczywiście, gaz ziemny jest tańszy od energii pochodzącej z innych paliw. Dodatkowo, jak już wyżej wspomnieliśmy – jest on stosunkowo bezpieczny dla środowiska. Można nim podgrzewać wodę, ogrzewać dom czy mieszkanie, a także gotować i piec.

Gaz jest zawsze dostępny i nie musimy go nigdzie “magazynować”. Jeśli więc do tej pory ogrzewaliśmy dom piecem na drewno czy węgiel – warto zastanowić się nad zmianą.

Jak przebiega zmiana dostawcy gazu?

Cały proces będzie załatwiony przez firmę, którą wybierzemy. Nie będziemy musieli przejmować się żadnymi formalnościami. Takie warunki oferuje większość dostawców. Jeśli jednak nie jesteś pewien, zawsze warto o to zapytać, zanim podpiszemy umowę.

Czy instalacja jest bezpieczna?

Jeśli dbamy o jej poprawą konserwację, dokonujemy regularnych serwisów i w prawidłowy sposób z niej korzystamy – nic przykrego nie powinno się wydarzyć. Musimy jednak zawsze mieć na uwadze to, że w przypadku, gdy poczujemy charakterystyczną woń, należy zachować kilka środków ostrożności. Przede wszystkim sprawdźmy, czy np. nie odkręciliśmy przez przypadek kurków. Jeśli nie widzimy żadnego innego powodu dla którego gaz miałby się ulatniać – otwórzmy okno i natychmiast zadzwońmy do naszego dostawcy gazu.

Jak sprawdzić, który dostawca gazu będzie dla nas najlepszy?

Możemy oczywiście przeszukiwać oferty jedna po drugiej. Ale na szczęście istnieją efektywniejsze sposoby, które pomogą nam oszczędzić czas i pieniądze. Jednym z takich sposobów jest skorzystanie z narzędzia, jakim jest porównywarka cen prądu i gazu. Dzięki niej przekonamy się, jaka oferta będzie dla nas dostępna i najbardziej atrakcyjna. Jeśli chcecie skorzystać z takiej porównywarki zachęcamy do sprawdzenia strony optimalenergy.pl. Jest to jedno z najlepszych narzędzi tego typu.

Kategoria komunikatu:

Porady i ciekawostki branżowe

Źródło:
optimalenergy.pl
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.