empty
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
RUG Riello Urządzenia Grzewcze S.A.
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2024-02-08
Potrzebujesz szybkiego pomiaru TOC? Przejdź na pomiar mobilny!

Ogólnoświatowe przepisy ograniczają dopuszczalny poziom zanieczyszczeń organicznych w wodzie do zastosowań farmaceutycznych wykorzystywanej w procesie produkcji leków. Konsekwencją tego jest ciągle rosnące zapotrzebowanie w zakresie monitorowania TOC w różnych miejscach procesu przygotowania i użycia wody. Celem jest spełnienie wymagań obowiązujących przepisów. Procesy takie jak płukanie zbiorników produkcyjnych wodą czystą i utraczystą wymagają wykonania badań w miejscu użycia wody, aby potwierdzić odpowiednią czystość stosowanej wody i potwierdzić zakończenie procesu płukania.

Profilowanie systemu i pomiary w miejscu użycia wody

Profilowanie całego systemu dostarczania wody i monitorowanie jakości wody w różnych punktach systemu jest najlepszym sposobem potwierdzenia, że woda jest czysta i spełnia wymagania odpowiednich dokumentów normatywnych. W przypadku płukania zbiorników produkcyjnych należy monitorować czystość wody oraz sprawdzać stężenie TOC w miejscu odprowadzenia wody po płukaniu, aby potwierdzić, że zbiornik jest całkowicie czysty.

Uzyskanie pełnego profilu dla systemu jest dość trudne. Zainstalowanie stacjonarnych analizatorów TOC w wymaganych punktach pomiarowych oznacza poważny wydatek finansowy. W związku z tym, w wielu zakładach ograniczano się do wykonywania pomiarów jedynie w kilku krytycznych punktach kontroli, ekstrapolując otrzymane wyniki dla całego systemu. Takie podejście uniemożliwia zidentyfikowanie miejsc, w których może dochodzić do przedostawania się substancji organicznych. Nie ma w tym przypadku również możliwości ciągłego monitorowania systemu w różnych miejscach w celu upewnienia się, że czystość wody w całym procesie znajduje się na odpowiednim poziomie. Aby to zrobić, potrzebny jest przenośny system pomiarowy, który można wykorzystać do szybkiego sprawdzenia systemu w różnych punktach.

Przenośny analizator 450TOC – prosty i wygodny

Nowy, przenośny analizator 450TOC skraca czas profilowania systemu o 75% i dostarcza pierwsze wyniki o 80% szybciej w porównaniu z tradycyjnymi metodami. Mobilność i szybka technologia pomiarów TOC sprawiają, że analizator 450TOC to doskonały wybór, jeśli chodzi o szybkie profilowanie systemów produkcji i dostarczania wody lub pomiary w krytycznych punktach użycia wody takich jak płukanie zbiorników produkcyjnych.

Podstawowe właściwości analizatora 450TOC:

  • Zgodność z wymaganiami USP 643, 645, EP 2.2.44, Ch P i JP 16.
  • Dostarcza pierwsze wyniki o 80% szybciej w porównaniu z tradycyjnymi metodami.
  • Jednoczesne zapisywanie i drukowanie wyników oznacza, że profilowanie i rozwiązywanie problemów można przeprowadzać natychmiast lub w centralnym miejscu gromadzenia i analizy wyników.
  • Odporna konstrukcja i łatwy dostęp do wewnętrznych modułów ułatwia wykonywanie czynności konserwacyjnych i pozwala ograniczyć zakres konserwacji.

Dowiedz się więcej na stronie:

www.mt.com/toc

Czytaj także