empty
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
RUG Riello Urządzenia Grzewcze S.A.
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2024-02-08
Eliminacja korozji w elektrowniach z METTLER TOLEDO

Studium przypadku największego producenta energii w Indiach

Korozja w elektrowniach może mieć poważne i kosztowne skutki dla urządzeń działających w elektrowni. Zanieczyszczenia w wodzie mogą powodować korozję, a w niektórych przypadkach prowadzić do zamknięcia elektrowni.

Aby zminimalizować korozję w kotłach, turbinach i rurociągach, kluczowe są pomiary analityczne w chemii cyklu produkcyjnego elektrowni. Do minimalizacji korozji w elektrowniach służą różne strategie uzdatniania wody zasilającej kocioł.

National Thermal Power Corporation (NTPC) jest największą indyjską firmą energetyczną i ma około 40 własnych elektrowni. Firma ta chciała ograniczyć korozję, a jednocześnie wydłużyć czas sprawności wszystkich swoich urządzeń.

Aby pomóc w minimalizacji korozji i wydłużyć czas sprawności, firma NTPC przetestowała różne dostępne na rynku systemy przewodności kationowej po odgazowaniiu, w tym METTLER TOLEDO DCC1000. Po kilku miesiącach testów został zakupiony system pomiarowy DCC1000.

Pobierz studium przypadku, aby się zapoznać m.in. z tymi zagadnieniami:

  • Częste występowanie cykli i potrzeba monitorowania korozji w elektrowniach.
  • Szybkie uruchomienie dzięki krótkim czasom reakcji
  • Mniej korozji, większa produkcja energii.

System przewodności gazowej pod odgazowaniu składa się z czujnika DCC1000, przetwornika M800 i zintegrowanego czujnika przepływu, które zostały zaprojektowane w celu ograniczenia korozji w elektrowniach.

DCC1000 oferuje precyzyjne wykrywanie zanieczyszczeń korozyjnych, jak również CO2, które może zawyżyć wynik pomiaru przewodności i ukryć rzeczywisty poziom zanieczyszczeń. To zapewnia szybszy rozruch elektrowni i łatwiejsze uzyskanie zgodności z warunkami gwarancji turbiny. M800 to przetwornik wieloparametrowy, który wyświetla wyniki wszystkich pomiarów na jednym ekranie i pozwala na łatwe monitorowanie warunków próbki. Zintegrowany czujnik przepływu z automatycznym wyłączaniem podgrzewania zapobiega uszkodzeniom termicznym.

Odwiedź stronę METTLER TOLEDO:

Czytaj także