empty
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
RUG Riello Urządzenia Grzewcze S.A.
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2024-02-08
Wyższe standardy z zakresu analizy składu chemicznego wody

Studium przypadku dotyczące największej elektrowni w Serbii

Modernizacja elektrowni nie jest łatwa. Wiąże się z koniecznością prowadzenia negocjacji z wieloma wykonawcami i dostawcami, a do tego z mnóstwem planowania. W przypadku urządzeń do chemicznej analizy wody, gwarancja szybkiego i skutecznego wsparcia było równie ważna, co sam sprzęt. EPS jest serbskim, państwowym przedsiębiorstwem energetycznym i jednocześnie największą elektrownią w kraju. Obsługuje szereg zakładów energetycznych działających na terenie kraju, w tym zakład TPP Nikola Tesla, w którego skład wchodzą cztery elektrownie znajdujące się wokół Belgradu.

EPS zaplanowało pięcioletnią modernizację sprzętu do analizy składu chemicznego wody w zakładzie TPP Nikola Tesla B. Wymagania tego klienta dotyczyły m.in. nawiązania współpracy z dostawcą sprzętu do wykonywania analiz, który byłby w stanie zapewnić odpowiednie wsparcie lokalne, doradztwo oraz możliwość rozwiązywania problemów, a także dostarczającego produkty wykorzystujące najnowsze technologie cyfrowe, wymagające rzadkiej kalibracji i charakteryzujące się niewielkimi nakładami konserwacyjnymi. Firma METTLER TOLEDO zaoferowała EPS wiodące rozwiązania analityczne w postaci analizatora krzemionki 2800Si, optycznego czujnika (oDO) tlenu rozpuszczonego wody czystej, czujników przewodności UniCond®, czujników pHure LE pH oraz wieloparametrowego przetwornika M800.

Przeczytaj studium przypadku, aby przekonać się, dlaczego EPS była niezwykle usatysfakcjonowana zarówno wydajnością, jak i niezawodnością urządzeń firmy METTLER TOLEDO.

Firma METTLER TOLEDO posiada w swojej ofercie szeroką gamę produktów dla przemysłu energetycznego:

Analizator krzemionki 2800Si gwarantuje niezawodność pomiarów krzemionki przeprowadzanych w czasie rzeczywistym w procesach uzdatniania wody czystej oraz procesach chemicznych w elektrowniach. Dokonuje pomiarów na poziomie ppb w celu wczesnego wykrywania możliwych zanieczyszczeń.

Optyczny czujnik rozpuszczonego tlenu do zastosowań w obrębie wody czystej został zaprojektowany specjalnie z myślą o wymagających aplikacjach branży energetycznej i mikroelektroniki. Wymaga bardzo niewielkich nakładów konserwacyjnych, oferując jednocześnie wyjątkową dokładność i stabilność pomiarów.

Czujniki przewodności UniCond umożliwiają dokonywanie bardzo precyzyjnych pomiarów, począwszy od wody ultraczystej, a skończywszy na wodzie morskiej. Wbudowane obwody pomiarowe oraz moduł konwersji sygnału analogowego na cyfrowy zapewnia wydajność przewyższającą osiągi konwencjonalnych czujników.

Czujnik pHure LE umożliwia dokonywanie niezwykle precyzyjnych pomiarów pH w celu zagwarantowania czystości wody wykorzystywanej w elektrowniach. Wykorzystuje on swobodnie przepływający ciekły elektrolit, zapewniający najdokładniejsze na rynku pomiary pH wody czystej.

Wieloparametrowy przetwornik M800 umożliwia jednoczesne monitorowanie jednego, dwóch lub czterech wieloparametrowych czujników in-line w celu zapewnienia możliwości sterowania procesem.

Odwiedź stronę METTLER TOLEDO:

Czytaj także