Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2019-11-04   |  Ostatnia aktualizacja: 2019-11-04
Zalety korzystania ze sprężarek śrubowych
Zalety korzystania ze sprężarek śrubowych

Wykorzystanie sprężarek śrubowych w przemyśle Przedsiębiorstwa produkcyjne wymagają niezawodnych urządzeń. Przemysł spożywczy, farmaceutyczny, kolejowy czy drzewny bez odpowiednich maszyn, nie jest w stanie realizować zamierzonych celów. Efektywną pracę przy produkcji oraz odpowiednie warunki do takiej pracy zagwarantuje sprężarka śrubowa.

 

Co to jest sprężarka śrubowa?

Sprężarki śrubowe (https://www.sprezarki-techem.com.pl/pl/sprezarki-srubowe,153.htm), zwane też kompresorami wykorzystywane są do otrzymania najwyższej jakości produkcji przy zachowaniu bezpiecznych i higienicznych warunków. Powstają dzięki nowoczesnym technologiom i zapewniają ciągłą dostawę czystego, sprężonego powietrza – które jest niezbędne do zachowania odpowiednich dla produkcji warunków pracy: takich jak sterylności, bezpieczeństwa oraz brak nadmiernego hałasu.

Gdzie stosuje się sprężarki śrubowe?

Dzięki swojej wszechstronności i modularności, sprężarki śrubowe wykorzystywane są w następujących branżach: farmaceutyczna i medyczna, spożywcza, maszynowa, morska, petrochemiczna, lotnicza oraz elektroniczna. Do każdej gałęzi przemysłu można dopasować zgodnie z zapotrzebowaniem właściwości i wydajność urządzenia.

Zalety korzystania ze sprężarek

Nowoczesne sprężarki śrubowe charakteryzują się wieloma zaletami. Do najważniejszych należy zminimalizowane pobieranie energii, przez co obniżone zostają koszty produkcji oraz jej niezawodny tryb pracy. Niski poziom głośności, kompaktowe wymiary oraz zwiększone wydajności powietrza pozwalają na wykonywanie pracy przez dużą liczbę pracowników w tym samym pomieszczeniu, bez ryzyka o konsekwencje zdrowotne. Dzięki wydajnemu systemowi wentylacji, zastosowanemu w sprężarkach temperatura powietrza jest zwiększona o maksymalnie 10⁰C. Zintegrowane układy sprężające pozwalają na proste uruchamianie sprężarek i zaworów ssących tylko wtedy, kiedy ich praca jest potrzebna. Awaria sprężarek (http://www.elektro-net.pl/jakie-sa-najczestsze-przyczyny-awarii-sprezarek/) śrubowych jest niemal wykluczona, ponieważ projektowanie nowoczesnych sprężarek powietrza uwzględnia łatwy dostęp do serwisowanych i wymagających przeglądu części. Łatwość konserwacji urządzeń w prosty sposób wpływa na zmniejszenie kosztów serwisowania sprężarek.

Kategoria komunikatu:

Inne

Źródło:
sprezarki-techem.com.pl
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.