empty
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
RUG Riello Urządzenia Grzewcze S.A.
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2024-02-22
Technika instalacyjna – twórz instalacje, badaj je i dbaj o nie. Sprawdź, jak

Technika instalacyjna to bardzo szeroki dział, obejmujący zarówno elementy składowe instalacji wykonywanych w budynkach, jak i narzędzia do tego służące, czy takie, którymi dokonuje się inspekcji, konserwacji lub naprawy istniejących instalacji. Z jakimi problemami możesz się spotkać i jaki sprzęt warto wtedy mieć?

 

electrical-technician-looking-focused-while-working-switchboard-with-fuses.jpg

 

Sprężarki do płukania instalacji – zoptymalizuj przepływ

Każda instalacja hydrauliczna z czasem zaczyna się zapychać – albo w wyniku nieszczelności albo naniesionych wraz z wodą mikroorganizmów lub mikroelementów. Aby przywrócić jej pierwotną wydajność, a jednocześnie zmniejszyć generowany przez nią hałas, w końcu konieczne będzie jej czyszczenie. Jaka technika instalacyjna przyda Ci się w tym celu? Będą to sprężarki do płukania, które w odpowiednich cyklach przepuszczają powietrze lub wodę pod ciśnieniem przez instalację, zbierając i usuwając nagromadzone zanieczyszczenia. Lepsze modele współpracują również ze środkami odkamieniającymi, zapewniając kompleksową realizację zadania.

 

sprezarka-pompa-do-plukania-instalacji-airproprof-combi-digital-kammak.jpg

 

Rekuperatory ścienne – postaw na świeże powietrze

Wentylacja to jeden z podstawowych systemów instalacyjnych w budynkach, zapewniający zarówno komfort, jak i bezpieczeństwo. Jak jednak pogodzić ją z ograniczaniem kosztów związanych z ogrzewaniem lub klimatyzacją pomieszczeń? Najlepiej użyć rekuperatorów ściennych – najmniej inwazyjnych urządzeń, które nie tylko wprowadzą świeże powietrze, ale też zapobiegają zbieraniu się wilgoci albo wzrostowi pleśni wewnątrz budynku. Wiele modeli wyposażonych jest dodatkowo w filtry, zapobiegające przedostawaniu się do wnętrza kurzu, pyłów, owadów, a nawet smogu.

 

rekuperator-scienny-prana-200c-premium-nocovid.jpg

 

Stwórz instalację ze zgrzewarką elektrooporową

Technika instalacyjna opiera się o podstawowe elementy, wśród których jedną z cegiełek jest rura. Jeśli chcesz skutecznie stawiać nowe instalacje, zaopatrz się w zgrzewarkę elektrooporową – urządzenie pozwalające łączyć ze sobą rury przy pomocy dodatkowych kształtek (kolanek, redukcji o innych.) w prosty, szybki i profesjonalny sposób. Nowoczesne zgrzewarki – jak te z oferty sklepu internetowego https://techcenter.pl/, wyposażone są nieraz w skaner kodów kreskowych, abyś nie musiał ręcznie wprowadzać parametrów kształtek. Potrafią także wydrukować protokół ze zgrzewania, uwzględniający parametry zgrzewu.

 

Sprawdź stan instalacji używając kamer inspekcyjnych

Do określania stanu instalacji kanalizacyjnej, przewodów wentylacyjnych, wnęk i innych ciasnych miejsc niezbędna może okazać się kamera inspekcyjna. Jej głowica, umieszczona na przewodzie światłowodowym, oświetli badane wnętrze i przekaże obraz na kolorowy ekran, dzięki czemu obejrzysz stan instalacji w czasie rzeczywistym. Wygenerowany film lub zdjęcia natomiast będziesz mógł zawrzeć w dokumentacji.

 

Źródło:
techcenter.pl

Czytaj także