Powrót do listy komunikatów Dodano: 2022-01-11  |  Ostatnia aktualizacja: 2022-01-11
Oprawy ledowe przemysłowe - dobre rozwiązanie dla firmy
Oprawy ledowe przemysłowe - dobre rozwiązanie dla firmy

Oświetlenie LED reprezentuje najnowszy rozwój w branży oświetleniowej. Efektywność energetyczna i znaczna trwałość technologii LED ma potencjał, aby zmienić sposób, w jaki organizacje rozjaśniają swoje obiekty poprzez zmniejszenie kosztów energii elektrycznej i ogólnego zużycia energii.

 

Co to jest oświetlenie LED?

LED to skrót od angielskiej nazwy light emitting diode. Dioda LED jest urządzeniem półprzewodnikowym, generującym światło w procesie zwanym elektroluminescencją. Kiedy przepuszczamy prąd elektryczny przez materiał półprzewodnikowy, emituje on światło widzialne. Jako taka, dioda LED stanowi dokładne przeciwieństwo ogniwa fotowoltaicznego, które jest ogniwem używanym w bateriach słonecznych do przekształcania światła widzialnego w energię elektryczną. Technologia, która stoi za diodami LED, jest nam znana od lat. Przyczyniając się do rozwoju tranzystorów półprzewodnikowych, technologia LED pomogła wylądować astronautom na Księżycu i umożliwiła stworzenie przenośnych radioodbiorników AM!

Na początku lat 60-tych młody naukowiec pracujący dla General Electric opracował pierwsze oprawy ledowe przemysłowe. Firmy zaczęły używać ich jako lampki sygnalizacyjne do płytek drukowanych, a diody stały się znane ze swojej trwałości i energooszczędności. Wiele gmin używało drugiej generacji diod LED, które stały się dostępne w latach 80-tych i 90-tych, jako zamienników tradycyjnych żarówek w latarniach ulicznych. Niektórzy ludzie zaczęli eksperymentować z wykorzystaniem ich jako zamienników dla świetlówek w znakach zewnętrznych.

Oprawy ledowe przemysłowe a długa żywotność

W porównaniu z żywotnością przeciętnej żarówki, żywotność światła LED jest o wiele lepsza. Przeciętna żarówka wytrzymuje około tysiąca godzin. Żywotność przeciętnego światła LED wynosi 50 000 godzin. W zależności od sposobu użytkowania, jej żywotność może wynosić nawet 100 000 godzin. Oznacza to, że lampa LED może działać od 6 do 12 lat, zanim trzeba będzie ją wymienić. To 40 razy dłużej niż w przypadku żarówki.

Nawet jeśli używasz lamp fluorescencyjnych, metalohalogenkowych lub sodowych, lampy LED będą działać co najmniej dwa do czterech razy dłużej. W związku z tym oszczędności dotyczą nie tylko kosztów wymiany, ale również kosztów utrzymania oświetlenia w firmie.

Wydajność energetyczna

Kolejną z głównych zalet oświetlenia LED jest jego energooszczędność. Efektywność energetyczną źródła światła można zmierzyć w lumenach użytecznych, które opisują ilość światła, jaką emituje urządzenie na każdą jednostkę mocy, czyli wat, jaki zużywa żarówka. W przeszłości mierzyliśmy światło na podstawie ilości lumenów, ale rzeczywistość jest taka, że niektóre z tych lumenów się marnują. Oprawy ledowe przemysłowe wytwarzają mniej odpadów świetlnych i więcej użytecznych lumenów niż inne technologie oświetleniowe.

Jeśli wymienisz całe oświetlenie w swoim biurze, szkole lub innym obiekcie na LED, możesz zobaczyć aż 60% do 70% poprawę w ogólnej wydajności energetycznej. W niektórych przypadkach poprawa ta może wynieść nawet 90%, w zależności od rodzaju wymienianego oświetlenia i rodzaju zastosowanych diod LED.

Te ulepszenia w wydajności energetycznej są bezpośrednio skorelowane z oszczędnościami finansowymi. Kiedy wymieniasz tradycyjne źródło światła na źródło światła LED, zużycie energii spadnie gwałtownie, co sprawia, że oprawy ledowe przemysłowe są mądrą inwestycją dla dolnej linii każdej firmy!

Lepsza wydajność środowiskowa

Coraz ważniejsze jest, aby firmy stawały się przyjazne dla środowiska. Klienci coraz częściej chcą opcji przyjaznych dla środowiska, a korzystanie z przyjaznego dla środowiska źródła światła może pomóc firmom zmniejszyć zużycie energii, jak również przyciągnąć społecznie świadomą bazę konsumentów.

Korzyści dla środowiska wynikające z zastosowania oświetlenia LED obejmują również proces jego produkcji. Wiele tradycyjnych źródeł światła, takich jak oświetlenie fluorescencyjne i lampy rtęciowe, wykorzystuje rtęć wewnętrznie jako część swojej konstrukcji. Z tego powodu, gdy osiągają one koniec swojej żywotności, wymagają specjalnego traktowania. W przypadku oświetlenia LED nie musisz się martwić o żadne z tych zagadnień. Zobacz ofertę proosto od producenta - SlimLED.

 

Kategoria komunikatu:

Inne

Źródło:
slimled.pl
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Czytaj także