
Koncern EDF Polska ogłosił przetarg na wykonanie instalacji odazotowania spalin dla elektrociepłowni w Krakowie i Wrocławiu.
Koncern EDF Polska zdecydował się wyposażyć swoje dwie największe elektrociepłownie w instalacje odazotowania spalin. Inwestycje obejmują zaprojektowanie, wybudowanie, uruchomienie i przekazanie do użytkowania instalacji odazotowania spalin w Elektrociepłowni Kraków i Elektrociepłowni Wrocław. „Przedmiotem Zamówienia jest zaprojektowanie, wybudowanie, uruchomienie i przekazanie do użytkowania(w formule „pod klucz") kompletnych nowoczesnych instalacji odazotowania spalin 2 kotłów OP-380 oraz4 kotłów OP – 430 opalanych węglem kamiennym i biomasą w Elektrociepłowni Kraków i Elektrociepłowni Wrocław. Zabudowa instalacji odazotowanie spalin ma zapewnić redukcje tlenków azotu z aktualnego poziomu550-600 mg/um3 (rozumianych jako suma tlenków azotu w przeliczeniu na NO2 przy zawartości 6 % tlenu w spalinach suchych) do poziomu <100 mg/um3 (rozumianych jako suma tlenków azotu w przeliczeniu naNO2 przy zawartości 6 % tlenu w spalinach suchych), przy spalaniu paliwa podstawowego oraz współspalaniu biomasy" - czytamy w ogłoszeniu o przetargu.
Prace według zamierzeń mają ruszyć w lipcu przyszłego roku, a instalacje w obu elektrociepłowniach miały by być oddane do użytku najpóźniej do końca grudnia 2017 r. Prace w każdym przypadku mają być realizowane w dwóch etapach w formule „pod klucz". Pierwszy etap będzie obejmował zaprojektowanie, wybudowanie, uruchomienie i przekazanie do użytkowania instalacji redukcji tlenków azotu za pomocą metod pierwotnych wraz z wymianą palników pyłowych. W drugim etapie zaprojektowana, wybudowana, uruchomiona i przekazana do użytkowania ma zostać zewnętrzna, katalityczna instalacja odazotowania spalin SCR (typu high dust full size).
Elektrociepłownie w Krakowie i Wrocławiu należą do największych w naszym kraju. EC Kraków dysponuje zainstalowaną mocą cieplną rzędu 1118 MWt oraz elektryczną na poziomie 460 MWe. EC Wrocław może się natomiast pochwalić zainstalowanymi mocami na poziomie 812 MWt mocy cieplnej i 263 MWe elektrycznej.
(Bar)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- polska.edf.com

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Co to jest audyt energetyczny i kiedy przyda się firmie?
autor: 1st footage Zagadnienie audytów energetycznych to w ostatnich latach gorący temat – i to z kilku powodów. Dlatego też warto wiedzi
-
Ochrona atmosfery w energetyce i przemyśle
Rozwój cywilizacji jest niemożliwy bez energii elektrycznej i dlatego z roku na rok świat wytwarza coraz więcej energii, zwiększając...
-
-