Powrót do listy wiadomości Dodano: 2019-08-09   |  Ostatnia aktualizacja: 2019-08-22
Niekorzystne prognozy dla węgla
Fot. Pixabay CC0
Fot. Pixabay CC0

Według Krótkoterminowej perspektywy energetycznej na obecny rok opublikowanej przez Amerykańską Agencję Informacji Energetycznej (EIA) znaczenie węgla w generacji energii elektrycznej w najbliższych latach będzie spadać.

Oczekuje się, że udział całkowitej produkcji energii elektrycznej w skali USA z elektrowni opalanych gazem ziemnym wzrośnie o zaledwie 3% w stosunku do poprzedniego roku. Z kolei udział węgla wyniesie w tym roku, jak i w kolejnym 24%, zatem o 4 mniej niż w roku ubiegłym. W związku z tym spadnie również emisja dwutlenku węgla.

Jeżeli mowa o źródłach odnawialnych, to prognozuje się, że udział wody utrzyma się na poziomie 7%, z kolei odsetek energii uzyskiwanej z wiatru i słońca wzrośnie w roku 2020 do 12% z 10% obecnie.

W tym roku prawie 13 gigawatów mocy wytwórczej energii elektrycznej napędzanej węglem zostało wycofane lub ma zostać wycofane do końca 2020 r. Wg EIA źródła odnawialne, w tym wiatr, energia słoneczna i energia wodna, będą wspólnie wytwarzać 18% amerykańskiej energii elektrycznej w 2019 r

(KB).

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
renewableenergyworld.com; ecologyway.info
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :