Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Riello
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2022-03-21  |  Ostatnia aktualizacja: 2022-03-21
Jak oszczędzać energię w inteligentnym domu
Jak oszczędzać energię w inteligentnym domu

Oszczędzanie energii staje się coraz istotniejszym czynnikiem, wpływających na kształt budownictwa mieszkalnego. Wszelkie urządzenia mają zapewniać komfort użytkowania, a przy tym ograniczać pobór prądu. Dotyczy to choćby oświetlenia, ogrzewania czy klimatyzacji. Wiele korzyści przynosi wprowadzenie do domowych wnętrz systemów typu smart. To dzięki nim udaje się skutecznie zmniejszyć zużycie energii. W jaki sposób? O tym opowiemy w dzisiejszym artykule.

 

Inteligentny dom – czym się wyróżnia nowoczesny system?

Smart systemy coraz częściej montuje się w domach. Stają się wręcz nowym standardem w budownictwie mieszkaniowym. W ramach rozwiązania pojawia się choćby nowoczesne oświetlenie z Lampy.it, elektryczne grzejniki, szereg sensorów, automatyzujących pracę domowych sprzętów.

Są to niezmiernie praktyczne rozwiązania, które centralizują sterowanie wszystkimi urządzeniami elektrycznymi i rozmaitymi instalacjami. Utrzymują one między sobą łączność za pośrednictwem lokalnej sieci WiFi. Dodatkowo zyskuje się możliwość sterowania zdalnego przez panel centralny bądź przy pomocy wygodnych aplikacji, montowanych na telefonach lub tabletach. Dodatkowo, nowoczesne Smart House współpracują z asystentami głosowymi i czujnikami, które usprawniają sterowanie domem na wielu płaszczyznach.

Co można podpiąć do systemu inteligentnego domu? Możliwości jest wiele. Większość osób decyduje się na wykorzystanie nowoczesnych technologii do kontrolowania oświetlenia, ogrzewania, klimatyzacji lub instalacji antywłamaniowych w domach. Rozwiązania tego typu nie tylko zwiększają komfort funkcjonowania we wszystkich wnętrzach, ale także ograniczają zużycie energii.

 

Zielona energia dla domu – ekologiczne i ekonomiczne rozwiązania dla budownictwa mieszkaniowego

Gdy mówi się o zmniejszeniu zużycia energii w domu, najczęściej ma się na myśli zastosowanie energooszczędnych źródeł światła, a zwłaszcza produktów LED – żywotnych i bezawaryjnych, zapewniających optymalne doświetlenie w każdej przestrzeni.

Coraz częstszym sposobem na zmniejszenie wykorzystania prądu jest także inwestycja w źródła zielonej energii. Przy wielu domach pojawiają się elektrownie wiatrowe oraz tak popularne panele fotowoltaiczne, pozwalające na wykorzystanie prądu do zasilania domowych instalacji i urządzeń.

Czy da się tego typu rozwiązania połączyć z systemami typu Smart House?

 

Oszczędzanie energii – najważniejsze elementy Smart House

Instalacje Smart House to dodatkowy sposób na obniżenie zużycia energii elektrycznej w domach. Bez trudu da się je bowiem połączyć choćby z fotowoltaiką lub nowoczesnymi źródłami światła, co przekłada się na realne oszczędności.

Inteligentne domy dają jednak znacznie więcej możliwości. To efektowne i praktyczne urządzenia, które wpisują się we wszystkie modne przestrzenie, w tym takie urządzone przy pomocy stylowego wyposażenia, jak to od DomiDeko.pl.

W ramach Smart Home stosuje się szereg dodatkowych urządzeń, które ograniczają pobór prądu oraz dają szansę na kontrolowanie bieżącego zużycia energii elektrycznej.

Co może się przydać? W ramach instalacji oświetleniowej wykorzystuje się:

  • inteligentne włączniki (panele dotykowe),
  • sterowniki oświetlenia,
  • czujniki ruchu i zmierzchu.

W przypadku ogrzewania wprowadza się natomiast:

  • inteligentne termostaty,
  • głowice termostatyczne.

Wiele z tych urządzeń automatyzuje działanie domowych systemów, a także daje wgląd w to, jak dużo energii wykorzystuje się w danym momencie. Dodatkowo, bieżące zużycie można sprawdzić w mobilnej aplikacji.

W ten sposób określa się skuteczność działania poszczególnych urządzeń, a przy tym da się wyeliminować elementy najmniej wydajne, co przekłada się na większy komfort oraz zdecydowanie niższe rachunki.

 

Nowoczesne systemy typu smart – oszczędności dla każdego domu

Do wprowadzenia do domu inteligentnych rozwiązań wbrew pozorom nie trzeba wiele. Wystarczy wymiana gniazdek na inteligentne oraz wykorzystanie kilku nowoczesnych rozwiązań, które pozwalają na zautomatyzowanie i zdalne sterowanie poszczególnymi urządzeniami.

W ten sposób buduje się w pełni bezpieczne i wygodne miejsce do życia, w którym zużywa się dokładnie tyle energii, ile jest potrzebne. A to sposób na oszczędności, optymalizację domowych instalacji oraz zadbanie o środowisko naturalne. Na inteligentnych domach korzystamy zatem wszyscy.

 

Kategoria komunikatu:

Komunikat sponsorowany

Źródło:
lampy.it
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Czytaj także