Powrót do listy wiadomości Dodano: 2018-07-25   |  Ostatnia aktualizacja: 2018-07-25
Elektrociepłownia Garbary czeka na kupca
Foto: luzz
Foto: luzz

Elektrociepłownia Garbary w Poznaniu od trzech lat jest wystawiona na sprzedaż. Miasto chce, aby powstała tam nowoczesna dzielnica, która będzie dostępna dla wszystkich poznaniaków. Trwają rozmowy z potencjalnymi inwestorami, ale na razie żaden nie zdecydował się na zakup.

Właścicielem terenu dawnej elektrociepłowni na Ostrowie Tumskim jest spółka Veolia Energia Poznań. Mimo kilkukrotnie obniżanej ceny nie udało jej się sprzedać obiektu żadnemu prywatnemu podmiotowi, choć bardzo blisko podpisania umowy było w 2017 roku. Przedstawiciele Veolii zapewniają jednak, że rozmowy cały czas trwają.

Od długiego czasu mówi się o tym, że na terenie dawnej elektrowni mogłaby powstać nowa niewielka dzielnica Poznania, w której dominowałaby zabudowa mieszkalna. W tym kierunku zmierzają też prace nad miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego dla tego terenu. Zakładałby on też pozostawienie części dawnych zabudowań.

"To jedna z najatrakcyjniejszych części miasta - mówi Łukasz Mikuła, poznański radny PO i przewodniczący Komisji Polityki Przestrzennej. Jeśli zostanie odpowiednio zagospodarowana może stać się śródmiejską perełką. Będzie znajdowała się blisko centrum, ale jednocześnie będzie też od niego oddzielona rzeką."

(mk)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
gloswielkopolski.pl

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :