Powrót do listy komunikatów Dodano: 2022-01-12  |  Ostatnia aktualizacja: 2022-01-12
Akumulatory bezobsługowe – gdzie mają zastosowanie
główne_640.png.jpg
główne_640.png.jpg

Zasilanie awaryjne wymaga zastosowania pojemnych akumulatorów, które potrafią podtrzymać energię przez jak najdłuższy czas. Coraz większą popularnością cieszą się akumulatory bezobsługowe. Czym cechują się takie urządzenia i jakie mają zalety? Na czym polega ich przewaga nad akumulatorami obsługowymi i czy rzeczywiście warto w nie inwestować? Na te pytania odpowiedzi znajdziesz poniżej.

Czym są akumulatory bezobsługowe?

Akumulatory bezobsługowe, jak sama nazwa wskazuje, produkowane są w takim sposób, by ich stosowanie nie wymagało obsługi ze strony użytkownika. Chodzi tutaj o brak konieczności dolewania elektrolitu i kontrolowania jego poziomu. Dzięki temu, że nie ma konieczności obsługi akumulatora, jego użytkowanie jest łatwe i wygodne. Bezobsługowe są jedynie akumulatory z elektrolitem płynnym, nie mogą być nimi akumulatory żelowe.

Akumulatory bezobsługowe - gdzie mają zastosowanie?

Akumulatory bezobsługowe umożliwiają montaż w szafach 19" i 23". Swoje zastosowanie znajdują w pracy buforowej w zasilaniu rezerwowym, przede wszystkim w telekomunikacji. Są zaprojektowane w taki sposób, by zapewnić maksimum bezpieczeństwa i niezawodności w każdych warunkach, zarówno w zastosowaniach przewodowych, jak i bezprzewodowych.

Jak działa akumulator bezobsługowy?

Akumulator bezobsługowy działa zupełnie tak samo, jak akumulator obsługowy. Jeżeli szukasz akumulatorów o najwyższej jakości, koniecznie odwiedź sklep DACPOL. Znajdziesz tu wydajne akumulatory bezobsługowe, wygodne w użyciu, doskonałe w działaniu, o wyjątkowej żywotności. Główne zalety akumulatorów bezobsługowych to przede wszystkim ich wysoka wydajność i duży komfort użytkowania, a także bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa. Atrakcyjne ceny w połączeniu z wygodą użytkowania sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na ich zakup.

Ładowanie akumulatorów bezobsługowych

Ładowanie rozładowanego akumulatora bezobsługowego przebiega tak samo, jak w przypadku akumulatora standardowego. Bardzo ważne jest stosowanie się do określonych zasad bezpieczeństwa dla zachowania pełnej wydajności i skuteczności eksploatacji. Akumulator bezobsługowy podłącza się pod źródło energii przy użyciu właściwych biegunów, a więc dodatki do dodatniego, a ujemny do ujemnego.Zawsze należy sprawdzić napięcie ładowania, gdyż baterie akumulatorów bezobsługowych są bardzo wrażliwe na zbyt szybkie ładowanie i zbyt duży prąd ładowania. W wyniku szybkiego ładowania może dojść do wyparowywania poziomu elektrolitu. Nie najlepiej na żywotność sprzętu wpływa także głębokie rozładowanie.

Kategoria komunikatu:

Inne

Źródło:
Materiał nadesłany do redakcji
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Czytaj także