Wszyscy dążą do eksploatacji systemów i układów charakteryzujących się jak najmniejszym zużyciem energii, czyli jak największą energooszczędnością. W przypadku zasilania awaryjnego na zużycie energii mają wpływ również straty związane z tym, że UPSy przetwarzają energię elektryczną, a poziom strat określany jest przez parametr nazywany sprawnością. Sprawność zasilacza to wartość, która jest ściśle określona dla konkretnej rodziny UPSów. Organizacja, która za główny cel stawia sobie optymalizację kosztów zużycia energii, powinna więc szukać urządzeń o jak najwyższej sprawności. Najbardziej efektywne zasilacze UPS dostępne dziś na rynku cechują się nawet 99 proc. sprawnością. Doskonałym przykładem jest rodzina zasilaczy 3-fazowych serii Galaxy od Schneider Electric. Urządzenia te domyślnie skonfigurowane są w tryb eConversion, który pozwala na średnio trzykrotne zmniejszenie strat energii w stosunku do wcześniejszych rodzin UPSów. Przekładając to na skalę potencjalnych oszczędności, jeden UPS o mocy 100 kVA działający w trybie eConversion pozwoli rocznie zaoszczędzić około 18 tys. kWh energii. A to nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych w kieszeni.
Menedżerowie firm, myśląc o czynnikach ekonomicznych, biorą jednak pod uwagę nie tylko koszty związane ze zużyciem energii, ale i eksploatacją urządzeń. W tym aspekcie oszczędności można szukać, sięgając po zasilacz bezprzerwowy wyposażony w akumulator litowo-jonowy (Li-Ion). Takie rozwiązanie cechuje się co do zasady ponad dwukrotnie większą żywotnością (nawet do 10 lat) niż urządzenie wyposażone w akumulator ołowiowo-kwasowy. Tu świetnym przykładem są zasilacze jednofazowe APC Smart-UPS Ultra opracowane z wykorzystaniem technologii litowo-jonowej gwarantującej nie tylko większą trwałość urządzeń, ale też dłuższy czas podtrzymania akumulatorowego.
O Schneider Electric:
Celem Schneider Electric jest wsparcie Klientów w wykorzystaniu dostępnej energii i zasobów, łącząc zrównoważony rozwój z innowacyjnymi rozwiązaniami. Nazywamy to Life Is On. Naszą misją jest bycie cyfrowym partnerem ekologicznego i wydajnego rozwoju.
Przeprowadzamy transformację cyfrową, integrując wiodące na świecie technologie procesowe i energetyczne, automatykę, systemy sterowania w czasie rzeczywistym, oprogramowanie i usługi cyfrowe dla różnych segmentów rynku: zakładów przemysłowych, budynków biurowych i mieszkalnych, centr przetwarzania danych oraz obiektów infrastruktury krytycznej.
Jesteśmy firmą o zasięgu globalnym, ale działamy i angażujemy się lokalnie. Promujemy otwarte standardy i rozbudowane ekosystemy partnerskie z naszymi Klientami, którzy – podobnie jak my – kierują się wartościami: szczytny cel, otwartość, zaangażowanie.
- Dodał:
- Schneider Electric Polska
Czytaj także
-
Czynniki wpływające na rynek UPS
Czynniki wpływające na rynek systemów zasilania gwarantowanego są długofalowe. Najważniejszym z nich jest poszukiwanie przez klientów zwiększonej...
-
Czy napowietrzanie to sposób na odżelazianie wody?
Napowietrzanie wody polega na nasycaniu jej tlenem, co umożliwia utlenianie żelaza, które w wysokich stężeniach jest trudne do usunięcia. Dzięki...
-
Zabezpieczenie BHP na pracy montera - co musisz wiedzieć?
www.automatyka.pl