empty
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
RUG Riello Urządzenia Grzewcze S.A.
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2023-03-28
Jak monitoring zużycia energii wpływa na redukcję kosztów w firmie?

zdjecie(1).png

W ostatnich latach koszty prowadzenia działalności przez przedsiębiorstwa drastycznie rosną, głównie ze względu na podwyżki cen energii elektrycznej, które są liczone w setkach procent. To dramatycznie zmniejsza rentowność firm, zwłaszcza w sektorze produkcyjnym, gdzie zapotrzebowanie na energię jest ogromne. Dla wielu przedsiębiorstw kolejne wzrosty cen prądu będą najprawdopodobniej wiązać się z koniecznością zaprzestania działalności, ponieważ dalsze przerzucanie kosztów na klientów nie jest właściwą strategią, zwłaszcza w dłuższej perspektywie czasowej. Jedynym skutecznym rozwiązaniem w kontekście podwyżek cen prądu dla firm jest redukcja kosztów w przedsiębiorstwie, polegająca na skutecznej optymalizacji zużycia energii. W tej dziedzinie lubelska firma Hobo Systems oferuje nowoczesne, innowacyjne rozwiązania, pozwalające uzyskać zauważalne oszczędności.

 

Monitoring zużycia energii - podstawa optymalizacji kosztów

Badania przeprowadzone wśród polskich przedsiębiorców na zlecenie Hobo Systems nie pozostawiają najmniejszych złudzeń: świadomość możliwości optymalizacji kosztów zużycia energii elektrycznej jest wciąż bardzo niska, a wdrażane rozwiązania przynoszą relatywnie niewielkie oszczędności. Nieustanny wzrost cen prądu oraz zwiększające się zapotrzebowanie przedsiębiorstw na energię wymagają odmiennych, systemowych rozwiązań, pozwalających skutecznie wspierać polskich przedsiębiorców w redukcji kosztów związanych ze zużyciem energii.

Kompleksowy monitoring energii elektrycznej zużywanej przez daną organizację to pierwszy krok, jaki należy wykonać, aby skutecznie zmniejszyć rachunki za prąd i zacząć świadomie zarządzać jego kosztami. W dalszej kolejności niezbędne jest wdrożenie rozwiązań optymalizujących zużycie energii oraz zakup energii po możliwie najniższych cenach. W obu tych obszarach skuteczną pomocą jest autorski system Aiflo, opracowany przez Hobo Systems.

 

System AIFLO - najważniejsze korzyści

Aiflo to systemowe rozwiązanie IoT stworzone przez specjalistów Hobo Systems w celu ułatwienia monitoringu wykorzystania energii elektrycznej w polskich przedsiębiorstwach i instytucjach. Na podstawie danych zgromadzonych przez urządzenia monitorujące zużycie energii można stworzyć szczegółowy profil zużycia energii elektrycznej w danej organizacji (profil dobowo-godzinowy, DGD), znacznie ułatwiający kalkulację kosztów zużycia energii. Taki profil nie tylko w istotny sposób usprawnia procesy zakupowe, ale może również stanowić podstawę do uzyskania znacząco niższych cen od sprzedawców energii. Dzięki wykorzystaniu Aiflo możliwa jest skuteczna redukcja kosztów w firmie produkcyjnej i obniżenie wydatków na prąd nawet o 26%.

Kolejną korzyścią dla użytkowników Aiflo jest bieżący monitoring parametrów sieci energetycznej oraz precyzyjny pomiar zużycia energii w poszczególnych obiektach na terenie firmy. W przypadku chęci inwestycji w instalację fotowoltaiczną informacje zgromadzone przez Aiflo mogą okazać się niezwykle przydatne dla obliczenia optymalnych parametrów instalacji PV oraz potrzebnych magazynów energii.

 

Hobo Systems - innowacyjne rozwiązania IT do zarządzania kosztami energii elektrycznej

Hobo Systems to polska firma, specjalizująca się w kompleksowym zarządzaniu energią elektryczną w przedsiębiorstwach ze wszystkich sektorów gospodarki. Oferta Hobo Systems obejmuje pełny outsourcing w zakresie zarządzania energią, w tym również: pośrednictwo między klientem a dystrybutorem/sprzedawcą energii, obsługę analityczną, prawną i techniczną, a także precyzyjną analitykę danych na temat zużycia energii w danej organizacji.

Więcej informacji na temat możliwości optymalizacji kosztów energii elektrycznej w przedsiębiorstwach i instytucjach można znaleźć bezpośrednio na stronie firmy Hobo Systems.

 

Źródło:
hobosystems.pl

Czytaj także