Powrót do listy wiadomości Dodano: 2018-07-09   |  Ostatnia aktualizacja: 2018-07-09
Wrocław rusza z nowym programem wymiany pieców
Maxpixel, CC0
Maxpixel, CC0

5 lipca Rada Miasta Wrocławia jednogłośnie uchwaliła nowy program wymiany pieców węglowych. Pomoc finansową otrzymają najbiedniejsi mieszkańcy, którzy zdecydują się na ogrzewanie niskoemisyjne, czyli podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej, ogrzewanie gazowe, elektryczne lub olejowe.

Lokalny Program Osłonowy to jeden z elementów Wrocławskiego Programu Antysmogowego. Ma on przekonać tych, którzy obawiają się wzrostu cen ogrzewania po inwestycji w niskoemisyjny system ogrzewania.

Wysokość dopłat będzie zależała od dochodów w rodzinie oraz powierzchni mieszkania. W przypadku osób samotnie mieszkających nie może on przekraczać 3487 zł netto, natomiast dochód na osobę w rodzinie nie może być większy niż 2570 zł netto. Im niższy dochód, tym wartość dofinansowania będzie wyższa.

Od 1 lipca na terenie całego województwa dolnośląskiego zaczęły obowiązywać pierwsze zapisy uchwał antysmogowych. Zgodnie z nimi nie wolno palić w piecach najgorszej jakości paliwami stałymi. We Wrocławiu nie można ponadto instalować nowych kotłów na paliwa stałe.

(mk)

Kategoria wiadomości:

Inne

Źródło:
onet.pl

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :