Powrót do listy wiadomości
Dodano: 2011-12-22 | Ostatnia aktualizacja: 2011-12-22
Widok Energia chce zbudować dwie mikroelektrociepłownie

Widok Energia chce zbudować dwie mikroelektrociepłownie
Widok Energia oprócz uruchomienia dwóch mikroelektrociepłowniu planuje także powiększenie grupy kapitałowej o Widok Bio-Energia. Spółka ta we wrześniu tego roku podpisała z Ministerstwem Gospodarki umowę na dofinansowanie budowy elektrociepłowni na biomasę w Koniecwałdzie w powiecie sztumskim. Całkowity koszt projektu ma wynieść 25 151 040 Pzł. Ze środków Funduszu Spójności pokryte zostanie 60 proc. wydatków czyli 12 236 400 zł. Zakład będzie produkował 2 MW energii.
Budową dwóch wspomnianych wcześniej mikroelektrociepłowni zajmować się będzie Widok Kogeneracja będąca spółką zależną od Widok Energia. Inwestycje powstaną w Kolbudach oraz na terenie Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej koło Sztumu. Oba zakłady będą wyposażone w turbogeneratory o łącznej mocy 7,2 MW. Obecnie spółka pracuje nad pozyskaniem potrzebnych na inwestycję pieniędzy. „Chcemy w przypadku jednej z instalacji mikroelektrociepłowni oprzeć się na kredycie technologicznym, zaś w drugiej lokalizacji za powodzeniem przemawiają przepisy dotyczące specjalnych stref ekonomicznych” – wyjaśnia w wydanym komunikacie prasowym Iwona Szmaja, prezes spółki.
Widok Energia przyjęła strategię rozwoju zakładającą stworzenie grupy spólek w obszarze odnawialnych źródeł energii. Jako pierwsza powstała Widok Energia Sp. z o.o. zajmująca się produkcją biomasy. Jeden zakład granulacji biomasy powstał już w Koniecwałdzie. W planach jest budowa drugiego takiego obiektu w pobliżu Lidzbarka Warmińskiego. Koszt tej inwestycji spółka szacuje na 40 mln zł.
(Bar)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- widokenergia.pl/ mg.gov.pl

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Szukasz magazynu do wynajęcia?
Jakie są walory skorzystania z magazynu do wynajęcia? Wynajem magazynu - o czym pamiętać wynajmując powierzchnię magazynową? Jakie...
-
GEOTERMIA - trudne źródło energii
Temat przetwarzania „naturalnego ciepła Ziemi” - energii geotermalnej - w ciepło użytkowe i energię elektryczną pojawia się niemal zawsze przy...
-
-