
50 mln zł kosztowało przyłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej stołecznej dzielnicy Ursus. Dzięki tej inwestycji mieszkańcy zapłacą o ok. 10% mniejsze rachunki za ciepło. Był to jeden z elementów planu gospodarki niskoemisyjnej Warszawy.
"Do budynków w Ursusie - mówił prezes zarządu Veolia Energia Warszawa Jacky Lacombe - będzie dostarczane ciepło wytwarzane w elektrociepłowni PGNiG TERMIKA, przesyłane sieciami ciepłowniczymi Veolii Energia Warszawa, co gwarantuje m.in. niższe i stabilne ceny, bezpieczeństwo dostaw, a także ograniczenie zanieczyszczenia powietrza w Warszawie."
"Jednym ze źródeł zanieczyszczeń powietrza - dodał wiceprezydent Warszawy Michał Olszewski - jest sektor energetyczny, czy sektor komunalno-bytowy - wszystkie domy opalane piecami, ale również - tutaj w Ursusie - elektrociepłownia, która funkcjonowała (...) w oparciu nie o te standardy, które chcemy oferować na terenie Warszawy."
Olszewski stwierdził, że realizacja planu gospodarki niskoemisyjnej i walki o czyste powietrze dla Warszawy, jest częścią kompleksowych działań, na które miasto ma zamiar przeznaczyć 16 mld zł. Dodał także, że działania prowadzone w stolicy nabierają skali metropolitalnej, ponieważ kolejnym etapem prac w tym rejonie będzie podłączenie do stołecznej sieci Piastowa oraz Pruszkowa.
Burmistrz Ursusa Urszula Kierzkowska poinformowała, że w perspektywie kilku lat kolejne obszary dzielnicy - m.in. osiedle Skorosze - zostaną podłączone do warszawskiej sieci ciepłowniczej. Zdaniem dyrektora komunikacji Veolia Adama Rafalskiego powinno to nastąpić do 2020 r.
(mk)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- PAP

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Przesłanki rozwoju energetyki źródeł odnawialnych na tle absorpcyjnych pomp...
W artykule przedstawiono analizę rozwoju energetyki w oparciu o obowiązujące akty prawne. W rozwój ten wpisują się agregaty absorpcyjne....
-
Szukasz magazynu do wynajęcia?
Jakie są walory skorzystania z magazynu do wynajęcia? Wynajem magazynu - o czym pamiętać wynajmując powierzchnię magazynową? Jakie...
-
-
-
-
-