Powrót do listy wiadomości Dodano: 2020-10-05   |  Ostatnia aktualizacja: 2020-10-05
Technologie wodorowe w korelacji z odnawialnymi źródłami energii

Veolia planuje rozwijać technologie wodorowe

Ilustracja nadesłana (przez unitedpr)
Ilustracja nadesłana (przez unitedpr)

Veolia Energia Polska podpisała list intencyjny o współpracy w zakresie technologii wodorowych z Miastem Pszczyna, Regionalną Izbą Gospodarczą w Katowicach i firmą SBB Energy. Zamierzenia te są zgodne ze strategią grupy w Polsce, która zakłada realizację projektów odchodzenia od węgla na rzecz paliw nisko - i zeroemisyjnych.

Rozwiązanie ma stanowić istotny krok dla rozwoju nowoczesnych technologii paliwowych i energetycznych oraz przyczyniać się do zapewnienia ekologicznej i zdrowej przyszłości regionu. Pszczyna należy do tych polskich miast, przed którymi stoją największe wyzwania związane z jakością powietrza.

W dokumencie strony wyraziły chęć podjęcia wspólnych działań na rzecz zeroemisyjnego miasta oraz w zakresie rozwoju i wdrażania technologii wodorowych.

Odnawiamy zasoby świata to misja grupy Veolia. Wodór jest jej nowym obiecującym elementem. Jest tym paliwem, które pomoże rozwiązać problem smogu, ponieważ można go stosować zarówno do zasilania sieci ciepłowniczych, jak i dla zasilania elektromobilności, Chcemy rozwijać i wdrażać tę technologię w Pszczynie. To trudny, ambitny projekt, dlatego dołożymy wszelkich starań, by zakończył się sukcesem i realnie przyczynił się do osiągnięcia zeroemisyjności w mieście. A wówczas Pszczyna zdekarbonizowana do zera, będzie mogła pochwalić się najczystszym powietrzem w całym kraju - mówi Frederic Faroche, prezes zarządu i dyrektor generalny grupy Veolia w Polsce.

List intencyjny podpisano 30 września br. w trakcie Forum Think Eco! w Pszczynie. Ze strony Veolia Energia Polska sygnatariuszami byli Frederic Faroche oraz Krzysztof Zamasz członek zarządu i dyrektor handlowy Veolii Energii Polska.

 (gz)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
unitedpr
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także