Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2016-09-25   |  Ostatnia aktualizacja: 2016-09-25
Tauron Ciepło kończy remont bloku w Zakładzie Wytwarzania Katowice
W ZW Katowice funkcjonuje blok ciepłowniczy o mocach 135 MWe/180 Mwt
W ZW Katowice funkcjonuje blok ciepłowniczy o mocach 135 MWe/180 Mwt

Powoli kończy się generalny remont bloku energetycznego w Zakładzie Wytwarzania Katowice Tauron Ciepło, który produkuje ciepło dla Katowic, Sosnowca i Czeladzi. Remont trwa już od trzech miesięcy, ale powinien skończyć się przed rozpoczęciem sezonu grzewczego. Podobne działania powtarza się raz na kilka lat.

W ZW Katowice wykonano remont kotła węglowego fluidalnego, remont turbiny, przegląd wszystkich układów pomocniczych czyli nawęglania, odżużlania, odpopielania. Zmodernizowano stację uzdatniania ścieków, które wykorzystywane są w procesie produkcji ciepła.

"Prace zostały zaplanowane i przygotowane tak, aby dostawy ciepła do mieszkańców mogły być realizowane w sposób niezakłócony" - mówi Sławomir Gibała wiceprezes zarządu w Tauronie Ciepło.

Całkowity koszt remontu to ok. 20 mln zł. Jest to inwestycja, która wydłuży żywotność bloku energetycznego na kolejne lata. Takie remonty przeprowadzane są co 6-8 lat.

Tauron Ciepło ma cztery zakłady wytwarzania, poza katowickim także w Bielsku-Białej, Kamiennej Górze i Tychach. Ponadto ma tzw. obszar ciepłowni lokalnych, czyli 48 źródeł ciepła o łącznej mocy 140 MWt zlokalizowanych w 10 miastach województwa śląskiego i małopolskiego, w których produkuje się ciepło w oparciu o węgiel, gaz i olej opałowy.

(mk)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
nettg.pl
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (3)

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :