Powrót do listy wiadomości
Dodano: 2011-08-23 | Ostatnia aktualizacja: 2011-08-25
Siemens zbuduje CCPP w Tajlandii

Siemens zbuduje CCPP w Tajlandii
Siemens wybuduje Chana Block 2 w prowincji Songkhla oraz Wang Noi Block 4 w okolicach Bangkoku wspólnie z japońskim partnerem Marubeni.
Chana Block 2 będzie elektrownią opartą o jednowałową technologię, w której Siemens ma sprawdzone rozwiązania, natomiast Wang Noi będzie się opierał o konstrukcje wykorzystującą wiele wałów. Nabywcą jest Państwowy Zakład Energetyczny Tajlandii.
Dwie elektrownie, każda o mocy około 800 MW planowane są na lato 2014. Całkowita wartość inwestycji szacowana jest na miliard dolarów. Ponad połowę środków do budowy dostarczy Siemens. Dwie powiązane długoterminowe umowy serwisowe będą podpisane w późniejszym terminie.
„Dzięki State-of-the-art-technology, dwie elektrownie w Tajlandii wytyczą nowe standardy w zakresie ekologii i wydajności,” powiedział Lothar Balling, dyrektor ds. rozwiązań zasilania turbin gazowych w Siemens Energy.
„Obie elektrownie będą również charakteryzować się wysoką wydajnością, elastycznością pracy oraz ekonomicznością.”
Tajlandia jest największym konsumentem energii w przeliczeniu na mieszkańca w Azji Południowo-Wschodniej i obecnie dysponuje mocą zainstalowaną 39 GW. Ze względu na duże zużycie, przede wszystkim w przemyśle stalowym, tekstylnym oraz gumowym. Zapotrzebowanie na moc rośnie tam w tempie ok. 3,5 procenta.
W związku z tym, rząd Tajlandii planuje zwiększyć w tym kraju łączną zainstalowaną moc elektrowni do 52 GW do roku 2020 z prawie 70-procentowym udziałem elektrowni gazowych, które stanowią większość w tym kraju. Eksperci przewidują, że energia z gazu wzrośnie do 2015 roku około o 5 procent.
W ciągu ostatnich 35 lat Siemens wdrożyło dużą liczbę zamówień w Tajlandii, takich jak Chon Buri IPT, Chana Block 1, Bang Pakong Block 5 oraz Glow Phase 5. Całkiem niedawno, w lutym 2011, Siemens przedstawił ofertę na 20 przemysłowych turbin gazowych.
(rr)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- metal-supply

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Magazynowanie lub komplementarne wykorzystywanie energii elektrowni wiatrowych
W związku z problemem zmiennej siły wiatru rodzi się pokusa, aby energię uzyskaną w okresach wietrznych przechowywać do wykorzystania w okresach...
-
Dlaczego powinniśmy monitorować urządzenia energetyczne?
Monitoring urządzeń energetycznych to nowoczesne rozwiązanie, pozwalające w pełni kontrolować pracę sieci i wszystkich tworzących ją...
-
-