
W Trójmieście rozpoczęła się akcja mająca pomóc organizacjom pozarządowym, korzystającym z ciepła systemowego. Organizacja, która zbierze najwięcej głosów Internautów otrzyma największe wsparcie.
EDF Wybrzeże po raz kolejny organizuje akcję wspierania organizacji pozarządowych, które korzystają z ciepła wytwarzanego w Elektrociepłowni Wybrzeże. Kampania opiera się na prostym mechanizmie. Urzędy miast wskazują organizacje, na które następnie mogą głosować internauci. Organizacja, która otrzyma najwięcej głosów, otrzyma największe wsparcie. - W ramach akcji wsparcie z przeznaczeniem na pokrycie rachunków za ciepło otrzymają wszystkie cztery organizacje w zależności od ilości głosów oddanych przez internautów. Organizacja z największą ilością głosów internautów otrzyma 20 tysięcy, kolejna 15 tysięcy i dwie kolejne po 10 tysięcy złotych – wyjaśniają organizatorzy. Akcja ruszyła 2 listopada i potrwa do 12 grudnia. W tym roku w akcji biorą udział cztery organizacje z Gdańska, Gdyni i Rumi. Są to Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych TĘCZA w Rumi, Fundacja Zmian Społecznych Kreatywni – Gdynia, Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Gdańsku oraz Związek Harcerstwa Polskiego Chorągiew Gdańska w Gdańsku. Swoje głosy internauci mogą oddawać na stronie „podajdalejcieplo.pl".
Również Kraków organizuje akcję „Podzielmy się ciepłem" mającą wesprzeć organizacje pozarządowe w regulowaniu rachunków za ciepło. W krakowskiej akcji biorą udział Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, władze samorządowe miasta oraz Elektrociepłownia Kraków. Władze miasta wskazują listę organizacji pozarządowych, które zgodnie z przyjętymi kryteriami mogą otrzymać dofinansowanie na pokrycie rachunków za ciepło sieciowe i/lub ciepłą wodę użytkową wytworzoną przez EDF Kraków. Fundatorami pomocy są MPEC i EDF Kraków. Pomoc w ramach akcji „Podzielmy się ciepłem" mogą uzyskać organizacje pozarządowe pomagające osobom potrzebującym pod warunkiem, że mają dostęp do miejskiej sieci cieplnej, nie zalegają z rachunkami za energię cieplną oraz ich roczna kwota faktur za ciepło nie przekracza 50 tys. zł.
(Bar)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- podajdalejcieplo.pl/ krakow.pl/ bip.krakow.pl

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Uprawnienia SEP bez tajemnic: jak przygotować się do egzaminu i zdać za...
Uprawnienia SEP są bardzo cenne, otwierając drzwi do kariery w wielu branżach, tj. elektrycznej, grzewczej i gazowej. Dysponując takim...
-
Oddziaływanie na środowisko spalarni odpadów
Spalanie odpadów od lat budzi wiele kontrowersji oraz protestów społecznych. Protesty te, wystąpiły praktycznie we wszystkich krajach Europy, a...
-
-