
Urząd Miasta Płocka planuje modernizację energetyczną kilkudziesięciu obiektów użyteczności publicznej. Projekt, realizowany w formule Partnerstwa Publiczno-Prywatnego (PPP), ma ruszyć w listopadzie 2018 r. Szacowane nakłady inwestycyjne to ok. 34 mln zł brutto.
Zakresem rzeczowym projektu planuje się objąć maksymalnie 34 obiekty użyteczności publicznej. W części z nich przewidywane jest przeprowadzenie kompleksowej termomodernizacji, w tym zarówno ocieplenie i wymiana stolarki, jak również modernizacja systemów instalacyjnych i montaż systemu zarządzania energią.
Wśród obiektów wskazanych do projektu znalazły się m.in. Książnica Płocka im. Władysława Broniewskiego, przedszkola i szkoły, w tym Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka Stanisława Małachowskiego - najstarsza szkoła w Polsce, istniejąca nieprzerwanie od 1180 r., a także budynki należące do płockiego urzędu miasta oraz Izba Wytrzeźwień.
Według płockiego urzędu miasta partner prywatny przedsięwzięcia sfinansuje, zaprojektuje i wykona prace termomodernizacyjne i roboty budowlane w obiektach objętych zadaniem oraz wdroży system zarządzania energią, będąc jednocześnie odpowiedzialnym za zarządzanie nią w celu uzyskania oszczędności.
Wynagrodzenie partnera prywatnego projektu ma zostać pokryte z oszczędności finansowych, jakie w okresie jego realizacji "zostaną wygenerowane w wyniku przeprowadzonej termomodernizacji w obiektach i efektywnego zarządzania energią".
Jak informował w kwietniu 2017 r. płocki urząd miasta, pierwsze efekty modernizacji wybranych budynków użyteczności publicznej w formule PPP to oszczędności w kosztach zużycia energii na poziomie od 34% do ponad 40%.
(mk)
Kategoria wiadomości:
Inne
- Źródło:
- PAP

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Energooszczędność? Taki mamy klimat
Rosnąca świadomość ekologiczna skłania konsumentów do wyboru produktów, które mają mniejszy wpływ na kwestie klimatyczne. Rozwiązania o wysokiej...
-
Co to jest audyt energetyczny i kiedy przyda się firmie?
autor: 1st footage Zagadnienie audytów energetycznych to w ostatnich latach gorący temat – i to z kilku powodów. Dlatego też warto wiedzi
-
-
-
-
-
-