Powrót do listy komunikatów Dodano: 2020-09-11  |  Ostatnia aktualizacja: 2020-09-11
Peszle – podstawa każdej instalacji elektrycznej
Peszle – podstawa każdej instalacji elektrycznej

Budowa nowego budynku mieszkalnego czy przemysłowego, a także remont mieszkania wymaga zwrócenia szczególnej uwagi na instalacje elektryczne, które determinują prawidłowe funkcjonowanie podstawowych sprzętów domowych (i nie tylko). Przewody elektryczne i telekomunikacyjne są bardzo delikatne i niezwykle podatne na rozerwanie, dlatego powinny być odpowiednio zabezpieczone, w czym pomagają peszle.

Peszle – czym są?

Peszle są plastikowymi, elektroinstalacyjnymi rurami karbowanymi oraz stanowią najpopularniejsze i najskuteczniejsze rozwiązanie w zabezpieczeniu kabli czy przewodów. Ich ogromną zaletą jest możliwość przybierania różnorakich kształtów, a także szeroki wybór rozmiarów i typów. Można je odnaleźć w zwojach i z obecnością specjalnego pilota, np. peszel UV z pilotem w zwoju 50 m. Wyróżniamy peszle niepalne (nie rozprzestrzeniają płomieni), bezhalogenowe (nie imitują toksycznych gazów), zbrojeniowe (posiadają dodatkowe wzmocnienia) lub ze szwem (umożliwiają nałożenie ich na kabel bez uprzedniego nacinania). Najlepiej układać je w prostych odcinkach, ale jeżeli sytuacja na to nie pozwala – instalator może je zamontować poprzez łatwe modelowanie na łuki.

Nie ma instalacji elektrycznej bez peszli?

Peszle zdecydowanie ułatwiają montaż i bezpieczeństwo instalacji elektrycznej. Bez nich mogłoby dojść do rozerwania przewodów, co spowodowałoby tragiczne konsekwencje. Łatwy montaż peszli nie równa się z brakiem szczelności. Elektroinstalacyjne rury karbowane są montowane przy pomocy nasuwanych złączek, specjalnych taśm pokrywających miejsca złączenia peszli, a także specjalistycznego sznurka, niezwykle pomocnego przy wkładaniu kabli. Wszystkie te narzędzia determinują absolutną szczelność i bezpieczeństwo instalacji elektrycznej. Peszle są odporne na uszkodzenia mechaniczne (np. tarcie, rozciąganie) i chemiczne, co jeszcze bardziej udowadnia ich trwałość oraz bezpieczeństwo domowej instalacji elektrycznej z ich udziałem. Specjaliści i zadowoleni klienci są zdania, że peszle to obowiązkowy element, a nie ma nic ważniejszego niż absolutne bezpieczeństwo elektryki.

Kategoria komunikatu:

Inne

Źródło:
Hurtowni Cetel
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Czytaj także