Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2020-05-21   |  Ostatnia aktualizacja: 2020-05-21
Opony do wózków widłowych - wszystko co musisz o nich wiedzieć!
Opony do wózków widłowych - wszystko co musisz o nich wiedzieć!

Opona w każdym pojeździe to podstawa – nie jest inaczej w przypadku wózka widłowego. Warto zapoznać się z informacjami na temat tej części wyposażenia wózka widłowego. Zapraszamy do lektury.

 

Typy opon do wózków widłowych

Najważniejsza informacja na temat opon do wózków widłowych to fakt, że wyróżnia się dwa ich rodzaje. Pierwszy z nich to opony pneumatyczne – wyróżniają się tym, że są one wypełnione sprężonym powietrzem. Drugi rodzaj to opony elastyczne – te są oponami pełnymi, w całości wykonanymi z gumy. Pierwsze z nich są tańsze i lżejsze, za to drugie – droższe, ale bardziej wytrzymałe. Kupując opony do wózków widłowych https://irapol.com.pl/czesci/ warto się zastanowić, które będą odpowiednie do naszych potrzeb w kontekście tego, co, gdzie i jak intensywnie będziemy naszym wózkiem widłowym transportować.

 

Opony do wózków widłowych należy wymieniać

Urząd Dozoru Technicznego wskazuje, że opony do wózków widłowych https://irapol.com.pl/czesci/ bezwzględnie należy wymienić jeśli przekroczone zostaną wskaźniki wskazujące graniczne zużycie bieżnika. Ponadto zdecydowanie należy wymieniać opony, które są znacząco uszkodzone albo uległy przebiciu. Kontrola stanu opon w wózku widłowych powinna być jedną z istotniejszych czynności dbania o sprawność wózków widłowych na magazynie. Gwarantuje nie tylko bezpieczeństwo pracy na wózku widłowym, ale i wydajność jego funkcjonowania.

 

Opony do wózków widłowych nie muszą być czarne

Najpopularniejsze opony do wózków widłowych są czarne. Nie wszyscy wiedzą, że mogą one przyjmować także inne kolory – na przykład biały. Jest to informacja istotna wtedy, gdy zależy nam na tym, by wózek widłowy nie pozostawiał śladów na posadzce magazynu albo sklepu wielkopowierzchniowego, w którym go używamy. Warto wiedzieć, że w razie potrzeby możemy poszukiwać innych niż czarne opon do wózków widłowych.

 

To trzeba wiedzieć, kupując opony do wózków widłowych

Aby prawidłowo dobrać opony do swojego wózka widłowego należy zastanowić się nad kilkoma zagadnieniami. Po pierwsze – należy dobrać opony do posiadanego wózka widłowego. Po drugie – ważne jest dobranie typu opony do podłoża, po jakim będzie poruszał się pojazd – inne wymagania będziemy mieli bowiem do opon, mających funkcjonować na magazynie zewnętrznym, a inne wobec tych w sklepie wielkopowierzchniowym. Na koniec należy zastanowić się nad tym, jaki typ towarów będzie transportowany przez wózek widłowy. Te informacje powinny nas naprowadzić na to, jakie opony powinniśmy zakupić do swojego wózka widłowego. Jeżeli potrzebujemy fachowej porady przy kupnie opon do naszego wózka widłowego - skontaktujmy się ze specjalistami firmy Irapol, którzy doradzą najlepszy wybór opon.

 

Kategoria komunikatu:

Komunikat sponsorowany

Źródło:
irapol.com.pl
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.