empty
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
RUG Riello Urządzenia Grzewcze S.A.
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2020-06-22
Zamiatanie hal produkcyjnych – jaki jest najlepszy sprzęt do czyszczenia?

agro_33.jpg

Hale produkcyjne muszą być regularnie czyszczone, do czego powinno się używać profesjonalnego sprzętu i środków. Idealną opcją zarówno do dużych i przestronnych hal, jak również węższych przejazdów, jest posiłkowanie się dobrej jakości zamiatarkami.

 

Hale produkcyjne muszą być regularnie czyszczone, do czego powinno się używać profesjonalnego sprzętu i środków. Idealną opcją zarówno do dużych i przestronnych hal, jak również węższych przejazdów, jest posiłkowanie się dobrej jakości zamiatarkami. Najlepszymi modelami okazują się być te wyposażone w dwie lub trzy szczotki. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele tego typu urządzeń, które wspaniale sprawdzają się do codziennego użytku na każdej hali. Wybór powinien być jednak dobrze przemyślany, oparty na indywidualnych potrzebach i oczekiwaniach.

 

Czystość na hali produkcyjnej to podstawa – co będzie potrzebne?

Każdy przedsiębiorca zobowiązany jest do zachowania odpowiedniego poziomu czystości w swoim zakładzie przemysłowym. Nie chodzi tutaj tylko o zapewnienie pracownikom odpowiednich warunków do pracy, ale przede wszystkim o kwestię bezpieczeństwa. To zadaniem pracodawcy jest zapewnienie pracownikom wszystkiego co niezbędne do utrzymania porządku w zakładzie produkcyjnych. Zasady higieny jasno określają przepisy BHP i wymagania Sanepidu. Firma musi regularnie prowadzać gruntowne czyszczenie wszystkich powierzchni, łącznie z dezynfekcją hali w przypadku zakładu zajmującego się produkcją żywności.

Istnieje wiele metod czyszczenia, a jedną z nich jest zamiatanie, od czego ta naprawdę należy zacząć. Dobór urządzeń powinien opierać się na specjalizacji i wielkości zakładu, odgórnie narzuconych wymogów co do wytwarzania konkretnych produktów. Jeśli na hali produkcyjnej występują duże ilości zanieczyszczeń suchych, należy sięgnąć zamiatarki. Mogą być stosowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz zakładu.

Na halach produkcyjnych zdecydowana większość zanieczyszczeń stanowi pozostałości po wniesionych pod butami i kołami nieczystości z zewnątrz typu piasek, resztki ziemi. Niestety nawet najmniejsze drobinki przyczyniają się do niszczenia powierzchni ze względu na swoje właściwości ścierające. Konieczne jest usuwanie z nich wszelkich zabrudzeń na bieżąco, zaczynając o zamiecenia. Nie wolno przystępować do mycia podłóg przed ich zamieceniem, gdyż suche cząsteczki przedostaną się do padów szorujących i będą rozcierane po całej powierzchni.

 

Zamiatarka do hal przemysłowych - czego od nich oczekiwać?

Do wyboru są różne rodzaje zamiatarek. Te ręczne pozwalają na uprzątnięcie małych powierzchni i dotarcie do trudno dostępnych miejsc. Są też stosunkowo tanie. Dużym ułatwieniem będą zamiatarki z napędem, gdzie szczotki napędza silnik Stosowanie takich urządzeń pozwala zaoszczędzić czas i zwiększyć efektywność czyszczenia. W przypadku hal produkcyjnych najlepiej sprawdzają się samojezdne zamiatarki, wyposażone w fotel i kierownicę.

Różnorodną ofertę zamiatarek do hal przemysłowych oferuje Tuchel: http://agrotech-junoszyn.pl/tuchel/zamiatarki/

Jest to najbardziej ekonomiczne rozwiązanie przy dużych powierzchniach. Takie urządzenia świetnie radzą sobie ze zbieraniem różnego typu zabrudzeń, niezależnie od wielkości. Posiadają najczęściej szczotkę boczną, która służy do podmiatania i szczotkę główną walcową. Wybierając zamiatarkę, należy mieć na uwadze przede wszytki rodzaj i jakość materiałów, z których zostały wykonane szczotki. Wpływa to bezpośrednio na efektywność sprzątania. Znaczenie ma też konstrukcja silnika i funkcja bezpyłowego zamiatania.

 

Postaw na niezawodne urządzenie – na jakie zamiatarki do hal się zdecydować?

W produkcji zamiatarek specjalizuje się wiele firm, przez co każdy inwestor znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. Warto postawić na sprawdzone urządzenie od renomowanego producenta. Można wówczas liczyć na zakup niezawodnej zamiatarki, która posłuży przez wiele lat. Wiąże się to z większymi kosztami, dlatego wybór powinien być dobrze przemyślany.

Do czyszczenia hal produkcyjnych świetnie nadają się urządzenia firmy Tuchel, które zyskały już rzesze zwolenników. Do dyspozycji mamy trzy rodzaje zamiatarek. Modele uniwersalne dostępne są w różnych rozmiarach i mogą zostać zamontowane na ciągniku o niewielkiej mocy. Te większe i cięższe z autonomicznym silnikiem mocuje się na mocnych podnośnikach średnich. Do wyboru są również dużo mniejsze zamiatarki do zamontowania na wózku widłowym, co świetnie sprawdza się w przypadku hali produkcyjnej.

Godna polecenia jest Zamiatarka Tuchel- Sweep Ideal 650, która została zaprojektowana z myślą o sprzątaniu hal przemysłowych. Wystarczy zamontować ją do wózka widłowego czy ładowarki samojezdnej, aby efektywnie i szybko pozbyć się wszelkiego typu zabrudzeń. Oferowany model wyróżnia się solidną konstrukcją. Zamiatarka do hali została wyposażona w hydraulicznie opróżniany kolektor zanieczyszczeń, klapę wysokiego poziomu, specjalny walec zamiatający z wahadłem. W zestawie może znaleźć się też urządzenie o zraszania wodą ze zbiornikiem i pompą zapobiegającą zjawisku w postaci suchobiegu.

Produkty firmy Tuchel są wysoko cenione ze względu na to, że do ich produkcji sięga się po innowacyjne rozwiązania i najwyższej jakości materiały. Zamiatarki są bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne, w tym na ścieranie. Przekłada się to na ich nieprzeciętny okres żywotności.

Tuchel Maschinenbau jest niemiecką firmą z długoletnim doświadczeniem w produkcji różnego typu urządzeń przeznaczonych do utrzymania porządku w urządzeniach przemysłowych, w tym nowoczesnych zamiatarek różnych typów. Wszystko to przekłada się na gwarancję wieloletniego wykorzystywania zakupionego sprzętu.

Przeczytaj również: Zamiatarki do sprzątania placów budowy

Źródło:
agrotech-junoszyn.pl

Czytaj także