Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Riello
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2018-08-01  |  Ostatnia aktualizacja: 2019-02-06
Kup węgiel w lecie – będzie taniej!

Możesz wziąć pożyczkę online na opał

Kup węgiel w lecie – będzie taniej!

Węgiel najbardziej opłaca się kupić w lecie. Jest on wtedy suchy i zwykle tańszy niż zimą, nie trzeba też czekać w kolejce na transport. Żeby nie rezygnować z innych wydatków, np. zasłużonego wyjazdu wakacyjnego, na zakup węgla można wziąć łatwą do spłacenia szybką pożyczkę online.

Ile potrzeba, żeby kupić węgiel na całą zimę? Skąd wziąć na to pieniądze w lecie?

Ilość opału potrzebnego na całą zimę zależy od szeregu różnych czynników. Ważna jest powierzchnia, jaką trzeba ogrzać, skuteczność termoizolacji budynku, czyli to, jak trzyma ciepło, preferencje domowników co do temperatury oraz efektywność pieca i instalacji grzewczej. Zwykle żeby zapewnić sobie ciepło na zimę potrzeba od około 2 do 4 ton węgla.

Wydatek na zakup węgla może być niemały, dlatego trudno znaleźć na niego środki w lecie. W sezonie letnim więcej wydaje się na wczasy czy remont. Opał nie jest pilnie potrzebny, więc jego zakup spada na dalszy plan. Tymczasem okazuje się, że to właśnie w lecie kupienie węgla jest najkorzystniejsze.

Posiadaczom pieca węglowego z pomocą przychodzą pożyczkodawcy oferujący łatwe do spłaty pożyczki przez Internet. Np. w Moneyman.pl można pożyczyć aż 4000 złotych i dodatkowo rozłożyć spłatę zobowiązania na maksymalnie 6 miesięcy. Korzystając z szybkiej pożyczki online, można kupić węgiel taniej w lecie, a zimą skończyć spłacać pożyczkę. W ten sposób nie nadwyręża się domowego budżetu, ale jednocześnie zaspokaja się najpilniejsze potrzeby swoje i swojej rodziny.

 

Dlaczego najlepiej kupować opał w lecie? Jak jeszcze można zaoszczędzić na opale?

Zakup węgla jest najkorzystniejszy latem. Dzięki wysokiej temperaturze panującej na zewnątrz spada wilgotność węgla. Sprawia to, że opał ten staje się bardziej kaloryczny, czyli lepiej się pali i wytwarza przy tym więcej energii niż węgiel niskokaloryczny. W rezultacie potrzeba mniejszej ilości opału niż wtedy, gdy jego wilgotność jest duża.

Opłaca się kupić trochę węgla na zapas, gdyby zima okazała się bardziej sroga, niż w założeniu. W takiej sytuacji zakupy latem są korzystne dlatego, że suchy węgiel jest lżejszy niż mokry. Oznacza to, że taka sama objętość węgla suchego i mokrego różni się wagowo – węgiel o dużej wilgotności jest cięższy, zatem za taką objętość trzeba zapłacić więcej niż w przypadku węgla suchego.

Pomijając kwestie wilgotności węgla, warto pamiętać, że w lecie składy opału często ustalają niższe ceny niż jesienią i zimą. Różnice w cenie za tonę surowca mogą wynosić kilkadziesiąt, a nawet więcej niż 100 złotych. Dodatkową korzyścią z zakupu węgla w lecie jest łatwe ustalenie transportu bez czekania w kolejce.

Kategoria komunikatu:

Komunikat sponsorowany

Źródło:
moneyman.pl
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Czytaj także