
W Opolu od 2013 roku realizowany jest program podłączenia budynków komunalnych do sieci ciepłowniczej "Kawka". W tym w ramach programu przyłączonych zostanie kolejnych 18 budynków. Będą to kamienice m.in. przy ulicach Krakowskiej, Ściegiennego, Budowlanych, Fabrycznej, Kołłątaja czy Sienkiewicza.
Projekt wymiany źródeł ogrzewania podzielony jest na dwa etapy: formalny – związany z przeprowadzeniem inwentaryzacji obiektów, oszacowaniem nakładów na realizację inwestycji, opracowaniem niezbędnej dokumentacji projektowej, wyborem wykonawców oraz podpisaniem umów, oraz wykonawczy – bezpośrednio odczuwalny i zauważalny przez mieszkańców poszczególnych budynków.
Pierwszy etap rozpoczął się jeszcze przed oficjalną informacją o przyznaniu środków na dofinansowanie, a drugi związany z wykonaniem wewnętrznych instalacji, zabudową węzłów cieplnych oraz przyłączy ciepłowniczych ruszył w maju i zakończy się najpóźniej do 30 listopada.
Koszt wykonania nowych przyłączy to 1,5 mln zł, z czego 846 tys. zł zostanie sfinansowanych w formie dotacji z programu „Kawka". W ramach programu „Kawka" ECO podłączyło już w Opolu 35 budynków do miejskiej sieci ciepłowniczej, poza tym cztery na terenie Strzelec Opolskich.
(mk)
Kategoria wiadomości:
Inne
- Źródło:
- rp.pl

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Sterowanie Węzłem Cieplnym w Rabczańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej
Rabczańska Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa w Rabce-Zdroju rozpoczęła swoją działalność w marcu 1954 r. Pierwsze...
-
Co to jest audyt energetyczny i kiedy przyda się firmie?
autor: 1st footage Zagadnienie audytów energetycznych to w ostatnich latach gorący temat – i to z kilku powodów. Dlatego też warto wiedzi
-
-
-
-
-