Powrót do listy komunikatów Dodano: 2019-10-01   |  Ostatnia aktualizacja: 2019-10-01
Jakie znaczenie dla przemysłu mają maszyny CNC?
Jakie znaczenie dla przemysłu mają maszyny CNC?

CNC to technologia komputerowego sterowania urządzeń numerycznych, która cieszy się coraz większą popularnością. Wkracza do wielu dziedzin naszego życia, także do przemysłu. Sprawdza się tu w szczególności, jeśli chodzi o stolarkę budowlaną, meblarstwo, produkcję opakowań, ciesielstwo i wiele innych. Ma naprawdę bogate zastosowanie.

 

Urządzenia wykorzystujące komputerowe sterowanie stosowane są do obróbki bardzo wielu różnych tworzyw. Za największy atut CNC uważa się precyzję, która nie zawodzi nawet przy wykonywaniu bardzo skomplikowanych prac. Ponadto specjaliści wskazują, że bardzo dużą zaletą tej technologii jest powtarzalność, która gwarantuje szybką i bezproblemową produkcję. Właśnie dlatego maszyny CNC cieszą się tak dużą popularnością w przedsiębiorstwach.

Maszyny CNC – jakie dają możliwości?

Maszyny CNC, jak również obróbka CNC to praktycznie nieograniczone możliwości, o których kiedyś mogliśmy tylko pomarzyć. Z tego powodu bardzo popularne jest wykorzystywanie tych urządzeń w przedsiębiorstwach meblarskich. Maszyny bowiem są stworzone do obrabiania materiałów kompozytowych, płyt meblowych, aluminium, tworzyw sztucznych i oczywiście drewna przy zastosowaniu odpowiednich narzędzi skrawających dostępnych w sklepie EBMiA.pl - https://www.ebmia.pl/1349-narzedzia-skrawajace

 

Nie można nie wspomnieć również o tym, jak bardzo nowoczesne maszyny CNC różnią się od tych tradycyjnych. Bez wątpienia dają one niezwykle duże pole do popisu. To sprawia, że przedsiębiorstwa mają możliwość rozbudowywania swojej oferty. Także jakość wykonywanych elementów jest znacznie lepsza w porównaniu do tradycyjnych metod obróbki. Za bardzo dużą zmianę uważa się również kwestie oszczędności, ponieważ w przypadku obróbki CNC wystarczy jedna maszyna, która wykona kilka różnych czynności. W przeszłości do tych samych celów niezbędnych było kilka urządzeń.

zdjecie2(7).jpg

Obróbka CNC – plusy

Największym plusem maszyn CNC jest bez wątpienia możliwość ustawienia własnych ścieżek procesu produkcyjnego. Można je w pełni zoptymalizować w taki sposób, by w 100% spełniała potrzeby firmy. Komputerowe sterowanie urządzeń numerycznych ułatwia bardzo wiele procesów, np. rozwiercanie, ciecie, frezowanie oraz gwintowanie. Te funkcjonalności zdecydowanie zwiększają efektywność produkcji.

 

Kolejna zaleta obróbki CNC to możliwość rozwijania centrum sterowania poprzez dodawanie do niego innych urządzeń oraz systemów. To sprawia, że przebieg obróbki jest znacznie wydajniejszy i jeszcze szybszy. Jednym z najpopularniejszych usprawnień jest m.in. system chłodzenia powietrzem lub mgłą olejową, a także głowica nalewająca lub piszcząca. Ważne jest dobranie odpowiednich sterowników CNC, które można kupić w sklepie EBMiA.pl pod adresem: https://www.ebmia.pl/62-sterowniki-maszyn-cnc

zdjecie3(6).jpg

 

Kategoria komunikatu:

Komunikat sponsorowany

Źródło:
ebmia.pl
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.