Powrót do listy wiadomości Dodano: 2011-09-22  |  Ostatnia aktualizacja: 2011-09-22
GE złożył duże zamówienia na turbiny gazowe
GE złożył duże zamówienia na turbiny gazowe
GE złożył duże zamówienia na turbiny gazowe
Od stycznia General Electric Co. według raportów ma zaksięgowane zamówienia na turbiny gazowe na kwotę większą niż miliard dolarów od klientów użytkowych i z Ameryki Północnej. Popyt jest napędzany przez niższe ceny na gaz ziemny. Spółka wyraziła w mediach zainteresowanie czystszymi technologiami wytwarzania energii niż dotychczasowe, jak np. węglowe kotły parowe.

„Kilka czynników skłania do zainteresowania się gazem ziemnym”, według prezesa GE Steve’a Bolze’a. „Niedawny wzrost produkcji przyczynił się do zapewnienia niezawodnych dostaw i spójnej struktury cen, dzięki czemu gaz ziemny jest ekonomicznie opłacalny i staje się niezawodną opcją dla potrzeba wytwarzania energii elektrycznej. Jest ro również jedna z najczystszych form paliw kopalnych i nadaje się do elastycznych i wydajnych systemów wytwarzania energii, których potrzebują nasi klienci, aby umożliwić integrację większej ilości odnawialnych źródeł energii z sieciami przesyłowymi.”

Przykładem tego popytu jest ostatni kontrakt GE na zapewnienie dostawy pięciu jednostek LMS100 do 500-megawatowego projektu Walnut Creek w Kalifornii. GE ma dostarczyć do południowej Kaliforni 19 takich jednostek od 2012 roku.

Generatory te powstają w wyniku przekonwertowania z silników lotniczych o mocy 18-100MW w turbiny napędzane gazem ziemnym i/lub biopaliwem.

Przy okazji ogłoszenia, GE przedstawiło nową turbinę tego typu GlexAero LM6000-PH. Wcześniej zaprezentował nową elektrownię CCCP FlexEfficiency o mocy 500MW opracowaną w celu zintegrowania odnawialnych źródeł energii do z siecią energetyczną. GE posiada w Ameryce ponad 14 000 zainstalowanych turbin gazowych o łącznej ilości wypracowanych godzin w liczbie 300 milionów.

Dostawy gazu ziemnego w Północnej Ameryce rosną. Dostawcy rozszerzają działalność związaną z wierceniem oraz eksploatacją wcześniej nieekonomicznych źródeł, na przykład łupków. Tymczasem ceny gazu utrzymują się poniżej 7 dolarów za metr sześcienny od ponad roku. Ponadto, ceny te nie wykazują zmienności, która była ich charakterystyczną cechą na początku dwudziestego wieku.

(rr)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
americanmachinist
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także