
Fortum dostarczy technologię wtórnej redukcji emisji tlenków azotu (SNCR – Selective Non-Catalytic Reduction), dla dwóch kotłów węglowej elektrociepłowni EDF w Krakowie. Prace na pierwszym z kotłów rozpoczną się w 2017 roku, a na drugim - w 2018.
"Dostawa stanowi kontynuację projektu modernizacji technologii spalania niskoemisyjnego w krakowskiej elektrociepłowni - mówi wiceprezes Power Solutions w Fortum Heikki Andersson. Nasze systemy pozwolą na obniżenie emisji tlenków azotu znacznie poniżej nowych unijnych norm emisyjnych, które będą obowiązywały od 2018 roku."
To nie pierwszy kontakt Fortum z EDF. Od 2013 roku spółki zawarły umowy łącznie na prawie 100 mln euro. W ramach współpracy Fortum dostarczyło również rozwiązania dla elektrociepłowni we Wrocławiu, podkreślono w materiale.
Fortum specjalizuje się w produkcji energii elektrycznej oraz ciepła w sposób efektywny i wolny od emisji dwutlenku węgla. Oferuje również szeroki wachlarz specjalistycznych usług z obszaru energetyki klientom indywidualnym, instytucjom oraz producentom energii. Firma działa głównie w krajach nordyckich, bałtyckich oraz Rosji i Polsce. W 2015 roku łączne przychody Fortum osiągnęły poziom 3,56 mld euro.
(mk)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- onet.pl

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Uprawnienia SEP bez tajemnic: jak przygotować się do egzaminu i zdać za...
Uprawnienia SEP są bardzo cenne, otwierając drzwi do kariery w wielu branżach, tj. elektrycznej, grzewczej i gazowej. Dysponując takim...
-
Ochrona atmosfery w energetyce i przemyśle
Rozwój cywilizacji jest niemożliwy bez energii elektrycznej i dlatego z roku na rok świat wytwarza coraz więcej energii, zwiększając...
-
-
-
-