
2 lutego miało miejsce otwarcie bloku gazowo-parowego o mocy 138 MWe i 100 MWt w Elektrociepłowni Gorzów. W Wydarzeniu wzięła min. premier Beata Szydło. Nowy blok kosztował 700 mln zł i jest częścią programu inwestycyjnego PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna do 2020 roku.
"Ta inwestycja - mówiła Beata Szydło - na bazie najnowocześniejszych technologii w Polsce w branży to przykład tego, jak będziemy zmieniać polską gospodarkę i w którym kierunku będzie podążał polski przemysł. Takich przykładów mądrej polityki gospodarczej jest wiele i będzie więcej w kolejnych miesiącach."
Dzięki wykorzystaniu gazu z polskich źródeł lokalnych budowa bloku w Gorzowie jest szczególną inwestycją zarówno pod względem ekonomicznym, jak i technologicznym, wykorzystującą efektywną, niskoemisyjną technologię.
Wykonawcą bloku w formule „pod klucz" było konsorcjum Siemens. Zakres kontraktu obejmował zaprojektowanie, dostawę, roboty budowlane, montaż, rozruch, uzyskanie pozwolenia na budowę, przekazanie do eksploatacji, szkolenia personelu, zapewnienie serwisu gwarancyjnego oraz wieloletniej usługi serwisowej dla turbin gazowych kogeneracyjnego bloku gazowo-parowego wraz z instalacjami i obiektami pomocniczymi.
(mk)
Kategoria wiadomości:
Z życia branży
- Źródło:
- rynekinfrastruktury.pl, wprost.pl

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Magazynowanie lub komplementarne wykorzystywanie energii elektrowni wiatrowych
W związku z problemem zmiennej siły wiatru rodzi się pokusa, aby energię uzyskaną w okresach wietrznych przechowywać do wykorzystania w okresach...
-
Zabezpieczenie BHP na pracy montera - co musisz wiedzieć?
www.automatyka.plPrzepisy BHP obowiązują zarówno pracodawcę, jak i i jego pracowników niezależnie od branży, czy zajmowanych stanowisk. Jak wygląda to w...
-
-
-