empty
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
RUG Riello Urządzenia Grzewcze S. A.
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2024-02-08
Zapobieganie korozji w rafineriach

dzięki pomiarom analitycznym in-line

W tym bezpłatnym przewodniku zamieszczono przykłady najlepszej praktyki w zakresie zapobiegania korozji w rafineriach i zakładach chemicznych zaczerpnięte od czołowych firm chemicznych i rafinerii. W przewodniku znajdują się analizy przypadków i inne artykuły na temat roli analizy in-line w zapobieganiu korozji w procesach chemicznych i rafineryjnych, a także w instalacjach energetycznych i kogeneracyjnych.

Nie chodzi o sam koszt naprawy czy wymiany uszkodzonych urządzeń: przestoje w produkcji, szkody wyrządzone środowisku naturalnemu oraz zagrożenia dla zdrowia i bezpieczeństwa również mają swoją cenę. Środki zewnętrzne, takie jak malowanie, powlekanie czy ochrona katodowa, mogą być skuteczne w utrzymywaniu integralności konstrukcji inżynierskich, lecz ochrona urządzeń od środka wymaga zupełnie innych działań — obróbki chemicznej.

Skuteczność specjalistycznych środków chemicznych do zapobiegania korozji w dużej mierze zależy od warunków procesu, a ponieważ warunki te bywają zmienne, należy odpowiednio dostosować metody działania. Często z ostrożności podawane są nadmierne ilości inhibitorów korozji. Ale jest na to lepszy sposób. Analiza in-line zapewnia ciągły pomiar w czasie rzeczywistym, który pozwala zapobiegać korozji bez konieczności podawania nadmiernych czy też niewystarczających inhibitorów korozji.

Z przewodnika dowiesz się, jak niezawodna analiza odporna na warunki procesowe może pomóc w ograniczeniu korozji w rafineriach.

Dokument przybliża m.in. następujące zagadnienia:

  • Zwalczanie korozji, kamienia kotłowego i osadu zanieczyszczeń w największym zakładzie petrochemicznym w Chinach
  • TNK-BP usprawnia odsalanie dzięki analizie pH na linii produkcyjnej
  • Kontrola pH w procesie szybkiego schładzania etylenu
  • Ulepszona optyczna technologia pomiaru DO — minimalizuje korozję w elektrowni
  • Pomiar przewodności w procesach uzdatniania wody i chemii cyklu technologicznego elektrowni
  • Ochrona czystości wody i pary z zastosowaniem analizatora sodu.

Odwiedź stronę METTLER TOLEDO:

Czytaj także