Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Riello
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2024-04-16
Wentylatory przenośne dla stref Ex

Elektryczny, przenośny wentylator SA CYCLONE EX AIR MOVER SAF 35

W zamkniętych przestrzeniach podstawową czynnością jest kontrola czystości powietrza, czy jest wolne od toksycznych i łatwopalnych oparów oraz czy można bezpiecznie oddychać.
Monitorowanie powietrza w zamkniętej przestrzeni powinno być wykonywane przez wyznaczoną, przeszkoloną osobę, za pomocą urządzenia do wykrywania gazu, ręcznego aspiratora lub pompy elektrycznej, zintegrowanego lub podłączonego w linii.

Elektryczny, przenośny wentylator SA CYCLONE EX AIR MOVER SAF 35 przeznaczony jest do pracy w trudnych warunkach. Wentylator może stanowić uzupełnienie sprzętu dla służb ratownictwa chemicznego oraz straży pożarnej. Może być stosowany do przewietrzania przestrzeni zamkniętych oraz jako wentylator wyciągowy.

Wentylator przystosowany jest do pracy w strefie 1 i 2 zagrożenia wybuchem gazów i par cieczy palnych grupy wybuchowości IIA i IIB+H2 i klasie temperaturowej T4.
Doskonale sprawdza się podczas inspekcji czy remontów, zbiorników, studzienek kanalizacyjnych, komór w przepompowniach ścieków itp. Zapewnia wentylację i stały dopływ świeżego powietrza do ograniczonych przestrzeni zamkniętych.

Wentylator przystosowany jest do stosowania w środowiskach wilgotnych, jest odporny na warunki morskie i przybrzeżne. Stopień ochrony IP66. Kompaktowa konstrukcja wentylatora oraz uchwyty umożliwiają łatwe przenoszenie urządzenia. Dodatkowo do wentylatora można podłączyć elastyczne kanały do dystrybucji powietrza, które umożliwiają różne konfiguracje pracy wentylatora oraz doprowadzenie świeżego powietrza do trudno dostępnych miejsc.

Kompaktowa konstrukcja wentylatora oraz uchwyty umożliwiają łatwe przenoszenie urządzenia.
Dodatkowo do wentylatora można podłączyć elastyczne kanały do dystrybucji powietrza, które umożliwiają różne konfiguracje pracy wentylatora oraz doprowadzenie świeżego powietrza do trudno dostępnych miejsc.

Układ napędowy wentylatora wraz z wyłącznikiem zabudowane są w wytrzymałej obudowie z antystatycznego polietylenu o stopniu ochrony IP66. Standardowo wentylator wyposażony jest w 10m przewód zasilający zakończony atestowaną wtyczką. Opcjonalnie dostępne są inne długości przewodów zasilających oraz wtyczek. Urządzenie wyposażone jest w zabezpieczenie przed przegrzaniem silnika oraz wyłącznik.

Autor:
TOM-EL
Źródło:
www.tom-el.com.pl
Dodał:
Tom-El

Czytaj także