empty
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
RUG Riello Urządzenia Grzewcze S.A.
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2024-08-06
Tworzenie lepszych baterii z wykorzystaniem analizy termicznej

Praktyczny przewodnik przygotowania charakterystyki akumulatorów litowo-jonowych

Analiza termiczna oferuje użytkownikom wszechstronne i solidne pomiary właściwości chemicznych i fizycznych, przyczyniając się do zwiększenia wydajności oraz bezpieczeństwa baterii – niezależnie od tego, czy celem jest weryfikacja stanu ich komponentów (kontrola jakości), czy zdobycie wiedzy na temat nowych materiałów (badania i rozwój). 

cq5dam.web.1280.1280 (1).jpeg

Rozwiązania laboratoryjne i przemysłowe METTLER TOLEDO wspierają rozwój i produkcję akumulatorów litowo-jonowych, począwszy od testowania komponentów aż po końcową kontrolę jakości.

Akumulatory litowo-jonowe

Zagrożenia związane z sytuacjami ucieczki cieplnej, takie jak przegrzanie i ewentualnie eksplozja, są istotne w przypadku stosowania akumulatorów litowo-jonowych w pojazdach elektrycznych. Innowacyjne rozwiązania analityczne analizy termicznej mogą być stosowane do badania poszczególnych komponentów akumulatorów, takich jak materiały elektrod anodowych/katodowych, separatorów, elektrolitów i spoiw.

Techniki analizy termicznej akumulatorów 

cq5dam.web.1280.1280.jpeg

 Kluczowymi narzędziami do badania stabilności termicznej akumulatorów, reakcji egzotermicznych i entalpii są różnicowa kalorymetria skaningowa (DSC), termograwimetria (TGA) oraz analiza termomechaniczna (TMA). Aby uzyskać więcej informacji o składnikach degradacji w pojedynczym eksperymencie, techniki TGA lub TGA/DSC METTLER TOLEDO można połączyć z odpowiednim systemem analizy gazów, aby wykonać na przykład spektroskopię w podczerwieni z transformacją Fouriera, spektroskopię masową, chromatografię gazową ze spektroskopią masową lub mikrochromatografię gazową ze spektroskopią masową (odpowiednio spektroskopia FTIR, MS, GC/MS; Micro GC(/MS)). www.mt.com/DSC

Roztwory elektrolityczne powszechnie stosowane w komercyjnych bateriach litowych składają się
z rozpuszczalników organicznych, soli litu i dodatków. Jednak skład i proporcje pierwszych, głównie węglanów cyklicznych lub łańcuchowych, mają istotny wpływ na stabilność podczas cyklu, gęstość energii i bezpieczeństwo baterii oraz można je scharakteryzować za pomocą różnych technik analizy termicznej.

Więcej na ten temat: www.mt.com/TA-batteries

 

 

Autor:
METTLER TOLEDO
Dodał:
Mettler-Toledo Sp. z o. o.

Czytaj także