empty
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
RUG Riello Urządzenia Grzewcze S.A.
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2023-03-03
Poznaj zalety zdalnego odczytu liczników mediów w domach jednorodzinnych

Masz dość stale rosnących rachunków za prąd, gaz i wodę? Nie wiesz, w jaki sposób ograniczyć zużycie mediów? Zwróć uwagę na rozwiązanie, jakim jest zdalny odczyt liczników. To technologia, która znalazła szerokie grono zwolenników m.in. we wspólnotach mieszkaniowych i w przemyśle. Jakie są jej główne zalety? Dlaczego warto zainwestować w urządzenia do zdalnych odczytów liczników? Oto krótka analiza.

Zdalne odczyty liczników – korzyści finansowe

Nie ulega wątpliwości, że korzyści finansowe są największą zaletą montażu aparatury pomiarowej z opcją zdalnych odczytów. Urządzenia pracują nieprzerwanie, a Ty otrzymujesz dane i raporty w czasie rzeczywistym. Wiesz, ile zużywasz mediów, co ułatwia zachowanie pełnej kontroli nad ich zużyciem. Na przykład: opcja zdalnego odczytu licznika energii elektrycznej pozwala ocenić, które domowe urządzenia generują największe straty energii. Dane z licznika ułatwiają podejmowanie decyzji o wymianie AGD czy RTV na modele energooszczędne.

Dzięki zdalnym odczytom licznika centralnego ogrzewania, prądu lub wody jesteś w stanie w porę wychwycić anomalie i ewentualne usterki. Możliwość wykonywania szybkich interwencji zmniejsza zatem koszty, związane z naprawami instalacji. Osobista, cykliczna analiza danych pomiarowych jest najprostszym sposobem na oszczędności zużycia mediów. Wiesz bowiem, kiedy przekraczasz dopuszczalne wartości zużycia i redukujesz je w odpowiednim momencie.

Pełna, zdalna kontrola zużycia mediów

Często bywasz poza domem? Nie jesteś w stanie kontrolować zużycia mediów i nie chcesz angażować osób trzecich do nadzorowania Twojej nieruchomości? Wybierz opcję zdalnego odczytu liczników i monitoruj domowe instalacje z dowolnego miejsca na świecie. Do obsługi inteligentnego oprogramowania wystarczy Ci smartfon bądź tablet. Kilkoma kliknięciami dokonasz zdalnych odczytów licznika oświetlenia, wody czy CO. Dane otrzymujesz w czasie rzeczywistym, bez konieczności dokonywania autoryzacji czy oczekiwania na połączenie.

Możliwość dokonywania zdalnych odczytów licznika wodociągowego czy energii elektrycznej to rozwiązanie na miarę dwudziestego pierwszego wieku. Dzięki niemu oszczędzasz swój czas i spokojnie zajmujesz się własnymi sprawami. Jesteś w stanie kontrolować nawet kilka nieruchomości jednocześnie z poziomu smartfona! Widzisz również dane z liczników trudno dostępnych. Raporty pomiarowe generujesz z dowolnego miejsca na świecie. Nie musisz więc tracić czasu na fizyczne monitorowanie liczników.

Bezpieczeństwo danych zdalnych odczytów mediów

Właściciele obiektów prywatnych chętnie wybierają inteligentne systemy zdalnych odczytów liczników ze względu na bezpieczeństwo danych. Wszystkie informacje, przesyłane z liczników do urządzeń mobilnych, są bowiem szyfrowane i automatycznie archiwizowane. To oznacza, że nie musisz obawiać się ataków cyberprzestępców ani utraty Twoich danych. Pomiary zdalne dokonywane są z uwzględnieniem najwyższych standardów bezpieczeństwa.

Podsumowując, urządzenia zdalnego odczytu danych z liczników bez wątpienia przynoszą wiele korzyści. Dzięki nim możesz obniżyć koszty zużycia mediów i zachować pełną kontrolę nad jakością pracy Twoich instalacji. Wychodzisz też naprzeciw znowelizowanym przepisom, nakładającym na właścicieli i zarządców budynków wielolokalowych obowiązek montażu inteligentnych ciepłomierzy i wodomierzy do 1 stycznia 2027 r.

Autor:
SmartBits
Źródło:
Materiał nadesłany do redakcji

Czytaj także