Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2020-11-25
Połącz się z nową platformą IIoT od STEGO

Usługa chmurowa dla Industry 4.0 bazująca na IO-Link

STEGO CONNECT to najnowszy wkład w technologię Industry 4.0. Nowe oprogramowanie chmurowe zapewnia przyjazny dla użytkownika dostęp do sieci oraz steruje czujnikami i elementami wykonawczymi w oparciu o protokół IO-Link. Przechowywanie danych i funkcjonalność oprogramowania są zorganizowane centralnie w chmurze STEGO CONNECT. Dowolnie konfigurowalne pulpity nawigacyjne, zapewniają użytkownikom pełną kontrolę nad projektami i aplikacjami. 

SC_Map.jpg

 

STEGO CONNECT to intuicyjna platforma IIoT dla produktów IO-Link różnych producentów. Jako zintegrowane rozwiązanie do digitalizacji przemysłu, STEGO CONNECT zapewnia łatwy i szybki dostęp do aplikacji Industry 4.0 opartych na technologii IO-Link. Zintegrowane funkcje o wysokiej wydajności są dostępne dla indywidualnych rozwiązań automatyzacji: połączenie z chmurą, zarządzanie urządzeniami, zarządzanie danymi, przetwarzanie danych, edycja, centralna parametryzacja i konfiguracja, pulpity nawigacyjne, alerty i sterowanie czujnikami i aktorami. STEGO CONNECT jest dostępne jako usługowe oprogramowanie chmurowe i jest specjalnie zoptymalizowane, aby umożliwić małym i średnim firmom łatwy dostęp do świata Industry 4.0. STEGO oferuje pakiet subskrypcji na swoją usługę w chmurze. Model biznesowy podlega opłacie miesięcznej w wysokości 99 euro. Uruchomienie platformy IIoT miało miejsce 24 listopada 2020 r.

Cyfryzacja procesów jako usługa
STEGO CONNECT to rozwiązanie gotowe do natychmiastowego użycia. Użytkownicy płacą miesięczną subskrypcję, aby uzyskać dostęp do chmury STEGO CONNECT i rozpocząć własny projekt Industry 4.0 z w pełni rozwiniętą platformą IIoT. Nie ma potrzeby wykonywania czasochłonnej i kosztownej konfiguracji. Użytkownicy mogą całkowicie skupić się na swoich projektach. 

SC_Workflow.jpg

Łatwa konfiguracja i praca w sieci

STEGO CONNECT sprawia, że początkowa konfiguracja jest łatwa dla użytkowników. Plug & Connect to motto bezproblemowej integracji dowolnego urządzenia IO-Link z platformą STEGO CONNECT. Podłączone urządzenia są automatycznie wykrywane bez interwencji i dodawane do centralnego modułu zarządzania urządzeniami.

Dane jako obraz aplikacji
Ciągły strumień danych jest gromadzony i przetwarzany w czasie rzeczywistym na serwerach platformy systemu STEGO CONNECT. Użytkownicy otrzymują natychmiastowy wirtualny obraz ich rzeczywistej aplikacji jako narzędzie do podejmowania decyzji w zakresie automatyzacji i alertów. W związku z tym dane są wykorzystywane jako podstawa do wykrywania błędów, usuwania błędów i optymalizacji. Monitorowanie stanu i zdalny dostęp to możliwe do osiągnięcia cele, które można łatwo osiągnąć za pomocą funkcji sterujących STEGO CONNECT. 

SC_Devices.jpg

Sterowanie z chmury

Unikalną cechą STEGO CONNECT jest możliwość nie tylko gromadzenia danych, ale także wykorzystywania ich do specyficznego i automatycznego sterowania elementami wykonawczymi IO-Link. Wszystkie parametry w tym celu można skonfigurować na poziomie przetwarzania danych z chmury.

Parametryzacja metodą przeciągnij i upuść
Tworzenie automatyzacji za pomocą STEGO CONNECT jest łatwe przy użyciu intuicyjnego edytora typu „przeciągnij i upuść". Nawet użytkownicy bez wiedzy programistycznej mogą konfigurować złożone procesy, które wyzwalają polecenia sterujące i alerty w oparciu o dane czujnika lub przetworzone dane. Kombinacja możliwości w STEGO CONNECT jest nieograniczona. Każdy podłączony czujnik i element wykonawczy można zautomatyzować z chmury z pełną elastycznością.

Intuicyjny ekosystem IIoT różnych producentów
Podsumowując, STEGO CONNECT to nowy, inteligentny ekosystem w postaci rozwiązania platformy IIoT. Kluczowa zaleta polega na tym, że jest niezależny od jakiegokolwiek producenta. Czujniki i elementy wykonawcze IO-Link dowolnego producenta są niezawodnie integrowane przez STEGO CONNECT w intuicyjny system automatyki.

Autor:
STEGO Polska Sp. z o.o.
Źródło:
STEGO Polska Sp. z o.o.