Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2022-05-03
Orbit Gauge Software 4.0

OGS4

Nowe oprogramowanie firmy Solartron Metrology

Orbit Gauge Software 4.0 (OGS4) to przeprojektowany pakiet oprogramowania firmy Solartron Metrology oparty na sukcesie swojego poprzednika Orbit Gauge Software 3.0 (OGS3). OGS4 może być używany przez inżynierów procesu, techników mierników i producentów mierników OEM do tworzenia systemów kontroli opartych na komputerach Windowsa. Użytkownik może nie tylko zintegrować produkty Solartron Metrology, ale dzięki produktom sieciowym Orbit 3 oprzyrządowanie pomiarowe innych firm może być również zintegrowane z oprogramowaniem, co eliminuje potrzebę stosowania wielu pakietów oprogramowania.

Kluczowe Cechy:
- Łatwy w programowaniu
- Obsługuje ręczne, półautomatyczne i automatyczne stacje pomiarów
- Prowadzone sekwencje
- Weryfikacja sondy
- Wizualizacja danych
- Najnowsza historia
- Eksport danych (n.p. DAQ)
- Mastering

Analiza wariancji, czyli ANOVA, to metoda statystyczna, która rozdziela zaobserwowane dane wariancji na różne komponenty do wykorzystania w dodatkowych testach. Jednoczynnikowa analiza ANOVA jest stosowana dla trzech lub więcej grup danych w celu uzyskania informacji o relacji między zmienną zależną i niezależną. W celu obsługi badań ANOVA, interfejs do oprogramowania QSTAT, umożliwia eksportowanie danych pomiarowych OGS4 do badań zdolności w formatach typu 1 i typu 3.

Moduł bezpieczeństwa w OGS4 zapewnia ochronę oprogramowania, zapobiegając nieautoryzowanym zmianom ustawień programu i limitów specyfikacji.

OGS4 może przesyłać dane pomiarowe do wielu uznanych systemów SPC, umożliwiając identyfikowalność danych, która jest często wymagana przez klientów.

Formaty eksportu danych:

- CSV
- QC-Calc
- Qs-Stat
- PLEX
- Mini/Tab

Proste SPC zostanie włączone do przyszłych wydań, aby użytkownik mógł zrozumieć zachowanie procesu i podjąć wszelkie niezbędne działania naprawcze przed wyprodukowaniem części, która nie mieści się w granicach specyfikacji części.

Raporty SPC:

- Xbar-R
- X-MR
- Xbar-s
- X
- Histogram
- Part Data

OGS4 jest unowocześnieniem swojego poprzednika OGS3, a wiedza zdobyta od naszych klientów została dodana do OGS4.

Autor:
DM-Sensors
Źródło:
Solartron Metrology
Dodał:
DM-SENSORS

Czytaj także