Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2022-11-15
Nowy artykuł na temat kontroli mostów poprzez pomiar drogi

Stałe monitorowanie ugięcia mostu

Nasz partner, firma Smart Sensor Systems z Norwegii, został niedawno poproszony przez gminę Bærum w Norwegii o zaproponowanie gotowego rozwiązania do monitorowania stanu konstrukcji mostu dla pieszych w mieście Sandvika.

Celem jest ciągłe monitorowanie ugięcia mostu spowodowanego obciążeniem i zmianami temperatury oraz przesyłanie zmierzonych danych bezprzewodowo do chmury, na podstawie której klient może zdalnie ocenić integralność strukturalną mostu i zaplanować konserwację zapobiegawczą i naprawę w przypadku zaobserwowanego pogorszenia stanu konstrukcji.

Na obu końcach mostu zainstalowano dwa czujniki DS100 w celu pomiaru względnego przemieszczenia między dwoma przyczółkami i pomostem. Oba czujniki zostały podłączone do bezprzewodowego i zasilanego bateryjnie rejestratora danych iBridge, który przesyła dane z czujników do chmury.

System iBridge+DS oferowany przez firmę Smart Sensor Systems to solidne, proste i konkurencyjne cenowo rozwiązanie „pod klucz" do monitoringu obiektów.

Jak brzmi monitorowanie stanu? Po prostu zawsze wiedząc, jak działa Twoja aplikacja pod względem pozycji i przemieszczenia! A co z konserwacją predykcyjną, dzięki której stale uzyskujesz informacje, które dokładnie wskazują, kiedy nadejdzie czas na konserwację. Pomoże to uniknąć nieoczekiwanych i kosztownych przestojów oraz zapewni zapobieganie uszkodzeniom, powiadamiając Cię, gdy tylko coś pójdzie nie tak. Aby ułatwić wykorzystanie danych do optymalizacji procesów, niezbędna jest kontrola sprzężenia zwrotnego.

Najważniejsze cechy czujników przemieszczenia serii DS firmy ElastiSense:

- Tolerancja na nadmierny skok i niewspółosiowość
- Ciągła obudowa z wysokiej jakości gumy silikonowej (IP68)
- Wbudowana kompensacja środowiskowa
- Toleruje agresywne użytkowanie
- Wytrzymuje trudne warunki
- Powłoka odporna na warunki atmosferyczne (w tym promieniowanie UV).
- Brak ruchomych części
- Bez konserwacji
- Wybór wyjść sygnałowych
- Mnogość możliwości dostosowywania

Pierwsza wersja czujnika DS-Series została wprowadzona na rynek w 2021 roku, ale dążąc do perfekcji kontynuowaliśmy rozwój, czego efektem są czujniki DS-Series w wersji 2.0. Nowa wersja wykazała lepszą wydajność i solidność w licznych testach terenowych przeprowadzonych zarówno przez ElastiSense, jak i klientów na całym świecie.

Aktualizacje wersji 2.0 to:

- Ulepszona ochrona EMC
- Bardziej wytrzymałe mocowanie kabla
- Więcej opcji montażu
- Bardziej zwarta konstrukcja
- dostępność w większej liczbie zakresów pomiarowych

Ogólnie rzecz biorąc, czujniki w wersji 2.0 są po prostu mocniejsze i bardziej wszechstronne!

Więcej informacji na temat tego czujnika można tutaj uzyskać: DM-SENSORS

Autor:
DM-Sensors
Źródło:
Elastisense
Dodał:
DM-SENSORS

Czytaj także