Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2021-11-14
Elastyczne Czujniki Drogi

Czujniki położenia

Czujniki położenia firmy ElastiSense zostały opracowane wyłącznie w celu uczynienia wykrywania przemieszczenia i położenia prostym i opłacalnym dla szerokiej gamy segmentów przemysłu.

Odnieśliśmy wielki sukces, pomagając klientom w zakresie monitorowania stanu konstrukcji, automatyzacji fabryk, pojazdów terenowych i wielu innych obszarach zastosowań, w których wykrywanie położenia może być wyzwaniem ze względu na agresywne mechanicznie i trudne warunki.

Pomagamy naszym klientom zapewnić pełną kontrolę nad ich systemami dzięki niezawodnym pomiarom położenia i przemieszczenia, umożliwiając w ten sposób skuteczne monitorowanie, konserwację predykcyjną, zapobieganie awariom, a także minimalizację przestojów – wszystko to prowadzi do oszczędności i zysków.

Czujniki przemieszczenia ElastiSense są precyzyjne, a jednocześnie elastyczne pod względem mechanicznym dzięki wykorzystaniu przełomowej technologii czujników „aktywnej gumy".

W przeciwieństwie do tradycyjnych tłokowych czujników przemieszczenia (LVDT, potencjometrów i enkoderów liniowych), nasze czujniki mogą mierzyć przemieszczenie, jednocześnie tolerując niewspółosiowość instalacji i działania, ponieważ rdzeń elementu czujnikowego jest wykonany z gumy, a zatem jest w pełni odkształcalny.

Co więcej, nasze czujniki przemieszczenia są w pełni zabudowane, co pozwala im wytrzymać wszelkiego rodzaju warunki pogodowe, w tym ulewny deszcz, promieniowanie UV, wiatr, ekstremalne upały i ekstremalne zimno.

Dzięki stopniowi ochrony IP68 nasze czujniki są całkowicie wodo- i pyłoszczelne oraz nie wymagają specjalnego montażu, ochrony ani czyszczenia, co pomaga obniżyć koszty instalacji, obsługi i konserwacji w porównaniu z innymi czujnikami.

Wszystkie nasze czujniki można dostosować tak, aby pasowały do aplikacji i systemu sterowania oraz dostarczały dane w formacie, który najbardziej Ci odpowiada.

Bezpieczeństwo jest słowem kluczowym w Monitorowaniu Stanu Konstrukcyjnego (SHM). Jest to kwestia strategii wykrywania i charakteryzowania uszkodzeń konstrukcji inżynierskich, takich jak budynki i mosty. Czynniki takie jak starzenie się lub degradacja tych konstrukcji mogą potencjalnie wpłynąć na wydajność, a w najgorszych przypadkach nawet spowodować uszkodzenie lub zawalenie, zagrażając ludziom.

Właściciele i kierownicy utrzymania obiektów inżynierskich nieustannie poszukują opłacalnych i niezawodnych rozwiązań w zakresie kontroli i monitoringu, aby zapewnić bezpieczeństwo i niezawodność tych konstrukcji.

Autor:
DM-SENSORS
Dodał:
DM-SENSORS

Czytaj także