Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Riello
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2024-01-09
Bezpieczne przechowywanie i ogrzewanie substancji w beczkach, kontenerach, także w strefach Ex

Ogrzewacze płaszczowe beczek i zbiorników

Ogrzewacze płaszczowe to solidne i niezawodne produkty spełniające rolę płaszczy grzewczych wyposażonych w termostat, które wykorzystywane są do podgrzewania substancji w beczkach i zbiornikach IBC.

Dzięki zastosowaniu ogrzewaczy znacznie łatwiejsze staje się rozładowywanie beczek i pojemników z syropami, cukrami, tłuszczami, smarami, olejami, itp. Podgrzanie tych substancji sprawia, że opróżnienie beczek staje się dużo szybsze, a dodatkowo można zrobić to bardzo starannie, minimalizując przy tym straty wynikające z niedokładnego opróżnienia pojemników.

Dla ogrzewania beczek polecamy również wysokiej jakości silikonowe opaski grzewcze, które wyposażone są w termostaty i sprężyny spinające. Zarówno opaski silikonowe, jak i ogrzewacze płaszczowe przeznaczone są do różnych pojemności beczek i zbiorników IBC.

Ogrzewacze płaszczowe w strefach zagrożenia wybuchem
Oferowane przez nas ogrzewacze płaszczowe wyprodukowane są z wysokiej jakości materiałów. Wyposażenie ogrzewaczy beczek i zbiorników IBC w termostaty sprawia, że obecne wewnątrz nich substancje podgrzewane są dokładnie do założonej temperatury.

Dodatkową zaletą naszych produktów jest ich prosty montaż oraz demontaż z beczki lub pojemnika IBC. Dzięki temu ogrzewacze zapewniają maksymalny komfort użytkowania.
W ofercie posiadamy również ogrzewacze płaszczowe do beczek i zbiorników przeznaczone do stosowania w strefach zagrożenia wybuchem Ex.
Ogrzewacze płaszczowe beczek i ogrzewacze zbiorników IBC podgrzewają substancje lub utrzymują jej temperaturę wewnątrz zbiorników.
Możliwość ogrzewania beczek i pojemników IBC za pomocą ogrzewaczy płaszczowych niewątpliwie ułatwia, a często umożliwia przechowywanie wrażliwych substancji w odpowiednich temperaturach.

W niskich temperaturach lepkość wielu substancji zazwyczaj wzrasta, co utrudnia opróżnianie pojemników IBC w których są one przechowywane.
Uniemożliwia to dokładne opróżnienie pojemnika i może prowadzić do poważnych strat. Utrzymanie stałej temperatury produktu w zbiorniku beczce jest ważne zarówno podczas oczekiwania na rozładunek jak i rozpoczęcie procesu produkcyjnego.

Ogrzewacze wykonane są z wysokiej jakości materiałów i wyposażone w pasy taśmowe z klamrami. Ułatwiają one montaż i demontaż oraz dopasowanie ogrzewaczy do pojemników. Ogrzewacze wyposażone są w termostaty, które precyzyjnie kontrolują temperaturę.

Podgrzanie substancji takich jak syropy, cukry, tłuszcze, smary, oleje czy żywice pozwala na dokładne i szybkie opróżnienie beczek lub pojemników IBC, dodatkowo minimalizujemy straty związane z niedokładnym opróżnianiem zbiorników.


Do podgrzewania substancji w beczkach lub zbiornikach IBC, które znajdują się w strefach zagrożonych wybuchem oferujemy ogrzewacze w wykonaniu przeciwwybuchowym. Utrzymanie stałej temperatury produktu w zbiorniku beczce jest ważne zarówno podczas oczekiwania na rozładunek jak i rozpoczęcie procesu produkcyjnego.

Sytuacja komplikuje się jeśli pojemniki znajdują się w strefie zagrożenia wybuchem. Doskonałym rozwiązaniem jest wówczas zastosowanie elektrycznych ogrzewaczy płaszczowe WEXHCIBC do zbiorników IBC w wykonaniu Ex.

Jeśli pojemniki znajdują się w strefie zagrożenia wybuchem Ex doskonałym rozwiązaniem jest zastosowanie elektrycznych ogrzewaczy płaszczowe WEXHCIBC do zbiorników IBC w wykonaniu Ex

Zapraszamy do zapoznania się z oferta ogrzewaczy beczek i zbiorników w wykonanu standard i Ex. 

Autor:
Tomasz Serafin TOM-EL
Źródło:
www.tom-el.com.pl
Dodał:
Tom-El

Czytaj także