Powrót do listy wiadomości Dodano: 2019-08-20   |  Ostatnia aktualizacja: 2019-08-22
Zerowa emisja tylko przy udziale wodoru
Fot. Pixabay CC0
Fot. Pixabay CC0

Rząd Wielkiej Brytanii wprowadził w życie zobowiązanie, wg którego ma osiągnąć zerową emisję dwutlenku węgla netto do 2050 roku. Zdaniem North West Hydrogen Alliance (NWHA) nie będzie to możliwe bez szeroko zakrojonych inwestycji w projekty wodorowe.

NWHA to partnerstwo firm, regionalnych liderów i ekspertów akademickich. W liście do sekretarza stanu jego przedstawiciele wskazali na istotną rolę tego gazu i wezwali nową administrację pod przewodnictwem Borisa Johnsona do naśladowania zaangażowania swoich poprzedników w rozwój gospodarki wodorowej w Wielkiej Brytanii.

Prof. Robert Howe, szef NWHA, powiedział: „Wodór znalazł się na pierwszym planie i jest obecnie powszechnie uznawany za istotną część koszyka energetycznego. Mamy sektor prywatny na północnym zachodzie gotowy do inwestowania, a przy wsparciu rządu możemy dostarczyć coś, co będzie transformujące nie tylko dla regionu, ale dla całej Wielkiej Brytanii ".

Znaczenie wodoru dla europejskiego sektora energetycznego zostanie szczegółowo poddane analizie podczas Europejskiego Tygodnia Użytkowego i POWERGEN Europe w Paryżu w listopadzie.

(KB)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
renewableeenergyworld.com;
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :