Powrót do listy komunikatów Dodano: 2013-10-28  |  Ostatnia aktualizacja: 2013-10-28
Zaproszenie na warsztaty: "Nowelizacja akcyzy na węgiel."

Praktyka i rozliczanie w świetle nowego prawa

Nowelizacja ustawy od wyrobów węglowych
Nowelizacja ustawy od wyrobów węglowych

W imieniu Organizatorów zapraszamy do udziału w specjalistycznych warsztatach "Nowelizacja akcyzy na węgiel. Praktyka i rozliczanie w świetle nowego prawa", które odbędą się 7 listopada 2013 r. w Warszawie.

Będzie to już piąte, organizowane przez Zespół CBE Polska, specjalistyczne spotkanie nawiązujące do obowiązków związanych z prawidłowym gospodarowaniem i bilansowaniem wyrobów węglowych i paliw. Relacje z wszystkich spotkań dostępne są w zakładce archiwum na stronie internetowej www.cbepolska.pl.

Podczas wydarzenia zaprezentowana zostanie rzetelna analiza prawna przepisów, koncentrująca się na kwestiach, które mogą wystąpić w praktyce. Wyczerpująco omówione zostaną również interpretacje wydane dotychczas przez organy podatkowe oraz wyroki sądów administracyjnych w sprawach budzących kontrowersje.

Wśród najważniejszych zagadnień warsztatów:

• modyfikowana konstrukcja opodatkowania akcyzą wyrobów węglowych wraz z praktycznymi konsekwencjami wprowadzanych zmian, w tym m.in.:
• podstawowe definicje ustawowe istotne w kontekście opodatkowania wyrobów węglowych
• zmieniony katalog czynności opodatkowanych
• zwolnienia z opodatkowania oraz warunki ich stosowania, ze szczególnym uwzględnieniem obowiązków dokumentacyjnych oraz ewidencyjnych, w tym dotyczących: wystawiania dokumentów dostawy, prowadzenia ewidencji dla celów akcyzowych, nowych zasad rozliczania akcyzy od ubytków wyrobów węglowych
• metodologia rozliczeń podatku akcyzowego w odniesieniu do przykładowych modelli transakcji wyrobami węglowymi
• wybrane problemy praktyczne związane z obrotem wyrobami węglowymi na gruncie obowiązujących przepisów ustawy o podatku akcyzowym z przytoczeniem wybranych stanowisk organów podatkowych i sądów administracyjnych

Wydarzenie skierowane jest do dyrektorów finansowych, głównych księgowych, pracowników działów prawnych, handlowych i logistyki z przedsiębiorstw wydobywających, obracających lub wykorzystujących węgiel w procesach produkcyjnych, w szczególności:

• spółek węglowych
• kopalni węgla i koksowni
• elektrowni
• elektrociepłowni
• ciepłowni
• podmiotów energochłonnych / przemysłowych odbiorców energii
• podmiotów pośredniczących w obrocie węglem
• biur rachunkowych i innych osób zainteresowanych akcyzą od wyrobów węglowych

Szczegółowe informacje o warsztatach można znaleźć na stronie internetowej Organizatora:

http://cbepolska.pl/pl/warsztaty-nowelizacja-akcyzy-od-wyrobow-weglowych.html

Zachęcamy również do kontaktu telefonicznego: +48 22 82 77 123

Kategoria komunikatu:

Zaproszenia

Źródło:
CBE Polska
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Czytaj także